Blog

Najnowsze wpisy

Statystowanie Warszawa

statystowanie Warszawa

Statystowanie Warszawa – na czym polega, kto może wysłać zgłoszenie i ile można zarobić?

Statystowanie Warszawa – w agencji statystów Infernal cały czas szukamy nowych statystów do filmów, seriali, teledysków i innych produkcji telewizyjnych. Producenci filmowi nieustannie zgłaszają zapotrzebowanie na statystów i statystki. Coraz więcej ludzi docenia też pracę, jaką jest statystowanie. Warszawa daje w tym przypadku ogromne możliwości, bo to właśnie w stolicy branża filmowa działa dynamicznie.

statystowanie WarszawaStatystowanie Warszawa – na czym to wszystko polega?

Statysta bierze udział w różnego rodzaju realizacjach filmowych, gdzie „gra” przypadkowego przechodnia, klienta baru lub jedną z twarzy w tłumie. Statyści mają za obowiązki uwiarygodniać poszczególne sceny. To dzięki statystom scena jest naturalna, a aktorzy grają swoje role w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Bez statystów para zakochanych bohaterów serialu musiałaby siedzieć samotnie w wielkiej restauracji, co nie jest naturalne, a aktorzy grający swoje role na koncercie byliby samotnymi uczestnikami wydarzenia, co też w normalnym życiu się tak nie dzieje.

 • Statystowanie w Warszawie jest zajęciem zarówno w warunkach zaaranżowanego planu filmowego znajdującego się w budynku, jak i plenerowego planu – w zależności od konkretnej sceny.
 • Statysta nie wypowiada żadnych kwestii mówionych i nie bierze czynnego udziału w przebiegu zdarzeń, a przede wszystkim „gra tło”, które co prawda jest drugoplanowe, ale ważne z punktu widzenia realizmu danej scenki.
 • Statyści nie muszą mieć zdolności aktorskich ani konkretnego wykształcenia aktorskiego.
 • Statystowanie w Warszawie jest proponowane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Statystami mogą zostać nastolatkowie, ludzie w kwiecie wieku czy seniorzy. Wzrost, waga, wygląd zewnętrzny i tym podobne kwestie z zasady nie mają zbyt dużego znaczenia.

statystowanie w filmach – zawód czy zabawa?Statystowanie Warszawa – dla kogo jest to zajęcie?

Statystowanie w Warszawie to zajęcie dla osób mieszkających w stolicy lub bliskich okolic. Statysta powinien mieć oczywiście możliwość bliskiego dojazdu na plan filmowy i to jest dla nas bardzo ważna sprawa. Statysta nie potrzebuje być dyspozycyjny w pełnym wymiarze czasu – ważne, by był dostępny wtedy, kiedy odbywają się zdjęcia.

Statystowanie z reguły jest traktowane jako dodatkowe zajęcie, tak zwana praca po godzinach lub w dni wolne od pracy. To bardzo dobry dodatkowy zarobek dla studentów, młodych matek, ludzi pracujących na część etatu, a również dla emerytów i rencistów, chociaż statystami są też uczniowie szkół podstawowych i liceów oraz osób pracujących na pełen etat. Od statystowania zaczynają też młodzi aktorzy chcący uzyskać pierwsze doświadczenia, by lepiej przygotować się do późniejszej pracy.

Ile można zarobić na statystowaniu w Warszawie?

W agencji statystów Infernal dokładamy wszelkich starań, by zapewnić statystom możliwie jak najlepsze warunki zatrudnienia. Negocjujemy stawki z producentami i gwarantujemy elastyczną formę zatrudnienia. Każdy statysta zaczynający współpracę z naszą agencją pracuje na podstawie umowy. Wynagrodzenia, jakie oferujemy, zaczynają się od 20 zł/h, ale w wielu przypadkach statyści mogą liczyć na dużo wyższe honorarium.

Zgłoś się do naszej agencji i otrzymaj pierwsze zlecenia

Chcesz zostać statystą? Wypełnij formularz aplikacyjny na naszej stronie internetowej – zakładka Casting.

Statyści Warszawa zarobki  Modeling męski  Agencja aktorska jak się dostać?  Na czym polega praca hostessy?

1 komentarz

 • Joseph Fakhoury 18 września, 2021 - 9:33am

  Witam,
  jestem zainteresowany statystowaniem w warszawie

  Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *