Blog

Najnowsze wpisy

Na czym polega praca hostessy?

na czym polega praca hostessy?

Na czym polega praca hostessy? – agencja hostess i modelek Infernal

Poszukując zatrudnienia, często spotykasz oferty pracy hostessy, które kuszą dobrymi warunkami czy korzystnym honorarium? Chciałabyś spróbować, ale nie do końca wiesz, na czym polega taka praca? W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury – z tego artykułu dowiesz się, za co odpowiedzialna jest hostessa, co należy do jej zadań i jakie umiejętności dobrze jest posiadać, żeby odnaleźć się w tej branży.

Jakie zajęcia ma hostessa?

Hostessy najczęściej angażowane są podczas różnego rodzaju eventów, konferencji, targów i gal oraz wydarzeń promocyjnych w hotelach, restauracjach czy centrach handlowych. Jak zatem wygląda ich praca? To zazwyczaj młoda i atrakcyjna dziewczyna, która jest odpowiedzialna za profesjonalną pomoc w organizowaniu imprez i działań reklamowych. Jej głównymi obowiązkami jest odpowiednia reklama wydarzenia i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Zadania hostessy bywają różne w zależności od rodzaju wydarzenia. Najczęściej obowiązki koncertują się na:

 • oprowadzaniu i witaniu przybyłych gości,
 • reprezentowaniu marki,
 • udzielaniu stosownych informacji o wydarzeniu lub na temat produktu,
 • namawianiu do zapoznania się z ofertą,
 • wręczanie gadżetów reklamowych, produktów albo ulotek,
 • zachęcaniu do skorzystania z promocji czy wzięcia udziału w konkursie.

Słowo „hostessa” wzięło się z języka angielskiego i w adekwatnym tłumaczeniu oznacza gospodynię, a więc osobę, która przyjmuje gości i dba o ich odpowiednie samopoczucie. Hostessa bardzo często jest odpowiedzialna za zabawianie gości inteligentną konwersacją, dotrzymywanie im towarzystwa, wręczanie pretendentów czy zachęcanie do aktywnego udziału w danej imprezie.

na czym polega praca hostessy?Wymagania w pracy wobec hostessy

Jak się okazuje, praca hostessy polega przede wszystkim na kontakcie z ludźmi. Nic dziwnego, że jedną z bardziej istotnych kwestii w tym zawodzie są umiejętności interpersonalne. Hostessa buduje pozytywne reakcje gości, dlatego powinna być:

 • energiczna,
 • swobodna,
 • uśmiechnięta,
 • śmiała,
 • entuzjastycznie nastawiona,
 • serdeczna.

Profesjonalna hostessa idealnie zna zasady savoir-vivre i dobrego wychowania, które pomagają w odszukaniu się w każdej sytuacji. Podstawowym atutem jest również łatwość nawiązywania kontaktów oraz znajomość języków obcych, zwłaszcza jeśli praca obejmuje komunikacje z osobami z innych krajów.

hostessa - co to za pracaUzdolnienia interpersonalne i społeczne to jednak nie wszystko – liczy się też wygląd i figura. M.in. od elegancji i urody hostessy zależy to, czy klient zwróci uwagę na dany artykuł lub ofertę. Nic więc dziwnego, że kapitalnie w tej misji odnajdują się młode dziewczyny. W pracy hostessy ważne jest pielęgnowanie siebie, kulturalne zachowanie się w gronie ludzi i zgrabne chodzenie, nierzadko w wysokich butach na obcasie. Kluczową, choć często pomijaną kwestią jest też kondycja fizyczna. Praca hostessy polega przede wszystkim na długotrwałym staniu i chodzeniu.

Fach ten ma zwykle charakter dorywczy – zlecenia są dokonywane zazwyczaj wieczorami i weekendami. Wynagrodzenia zależą od wielu czynników – kompetencji, rangi wydarzenia, powierzającego czy zakresu obowiązków. Możesz liczyć na wynagrodzenie za godzinę pracy średnio 20-25 zł. Pewne jest, że hostessa sama ustala warunki współpracy z pracodawcą. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek na temat pracy w roli hostessy na przykład podczas akcji promocyjnej i szukasz agencji, w której możesz złożyć swoje zdjęcia, zgłoś się do nas i zostań naszą hostessą. Zanim wyślesz zgłoszenie, zapoznaj się z naszymi wymaganiami, ponieważ to nie jest praca dla wszystkich osób. Zapraszamy serdecznie!

Jak wygląda praca modelki?  Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?  Hostessa Warszawa targi  Agencje modelingowe wymagania


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *