Blog

Najnowsze wpisy

Modeling męski

modeling męski

Męski modeling – jak zacząć swoją karierę?

Praca jako model to nie tylko zajęcie kobiet. W tej branży doskonale odnajdują się również mężczyźni, a wielu z nich odnosi spore sukcesy na runku międzynarodowym. Praca w modelingu jest coraz popularniejsza, a tym samym liczba angaży wzrasta, co daje możliwość zaistnienia na światowym rynku.

Modeling – czym się różni męski od damskiego?

Przede wszystkim jest oszacowany dużo mniejszą liczbą wymagań. W przypadku kobiet najkorzystniejszy czas na start w biznesie to wiek młodzieżowy natomiast faceci mogą zostać modelami nawet daleko po trzydziestce. W kwestii pań taki wiek wiąże się zazwyczaj z końcówką kariery, a mężczyźni mogą działać w branży modelingu zdecydowanie dłużej.

Następną kwestią, jaką, charakteryzuje modeling u facetów, jest brak wyznaczonego wzorca wyglądu stanowiącego furtkę do istnienia w branży. Modelem może zostać zarówno bardzo chudy facet, jak i muskularny strongman. Także wygląd twarzy nie ma aż tak dużego znaczenia. W biznesie szuka się modeli o naturalnym typie urody oraz panów bardzo charakterystycznych. Modeling mężczyzn jest w zasadzie trochę łatwiejszy niż damski.

modeling męskiCzy praca jako model jest, aby na pewno dla Ciebie?

Pomimo zdecydowanie łatwiejszego „startu” osoba na modela powinna mieć podstawowe cechy wyglądu i osobowości. Najważniejsze z nich to:

 • zgrabne ciało i regularne rysy twarzy;
 • wzrost w przedziale 184-190 cm;
 • piękna skóra i zadbana twarz;
 • pewność siebie;
 • zadbane włosy;
 • ambicja i odwaga;
 • elastyczność w działaniach;
 • umiejętność pracy w zespole i pod kierownictwem;
 • znajomość języka angielskiego (jeżeli chcesz pracować również poza obszarem kraju).

dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?Jak wygląda zajęcie w męskim modelingu?

Modele działają zazwyczaj podczas sesji fotograficznych prezentujących ubrania i bieliznę, a także podczas sesji reklamowych i kalendarzowych. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć także na angaż w pokazach odzieży za granicą.

Moda wiąże się nie tylko i wyłącznie z pozowaniem, ale też z potrzebą trwałych wyjazdów i oczywiście wieloma różnymi wyrzeczeniami. Fachowi modele nieźle zarabiają, ale jednakowo żyją na walizkach. Co prawda można to potraktować jako wspaniałą przygodę w czasie, kiedy wygląd ma ogromną wartość, ale ma to też swoje dużo gorsze strony – rozstanie z rodziną czy brak zerowej stabilizacji w życiu. Zazwyczaj jednak ciekawość świata i predyspozycje wygrywają, a faceci chętnie dołączają do agencji modeli i doznają z tego powodu pełną satysfakcję.

Jak zostać modelem?

W dużej większości przypadków najrozsądniejszym sposobem na zaczęcie pracy w tematyce modelingowej jest wysłanie zgłoszenia do agencji modeli. Cała procedura jest bardzo przejrzysta. Pierwszy krok to rekrutacja na casting, na przykład w naszej agencji, prowadzącej aktualnie castingi online. O ile zgłoszenie okaże się interesujące, otrzymasz zaproszenie na spotkanie z Agentem i podpisanie umowy współpracy. W kolejnym etapie pozostanie Ci już tylko oczekiwać na adekwatne zlecenia. Im sprawniej zaczniesz, tym masz korzystniejszą szansę na zrobienie błyskotliwej kariery.

Jeśli interesuje, Cię fotomodeling to, rozpocznij działania z najlepszymi. W tym celu wyślij portfolio i kilka swoich danych osobowych. Własne dane i zdjęcia możesz także uzupełnić na naszej stronie internetowej — casting dla modela. Dzięki nam będziesz mógł wziąć udział w najbardziej prestiżowych pokazach mody i sesjach zdjęciowych w Polsce i na świecie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę i marzysz, aby chodzić po wybiegu, to pamiętaj, że najpierw wymaga to od Ciebie czasu. Nasza agencja zaprasza do współpracy!

Na czym polega praca hostessy?  Jak wygląda praca modelki?  Casting na statystów jak wygląda?  Agencja modelingu

10 komentarzy

 • Bartosz Piotrowski 24 stycznia, 2021 - 7:32pm

  Witam. Chciałbym rozpocząć pracę w modelingu..

  Odpowiedz

  • darek2021 24 stycznia, 2021 - 7:57pm

   Zapraszamy do wysłania zgłoszenia do naszej agencji modeli.

   Odpowiedz

   • Kamil Mroczek 22 czerwca, 2021 - 2:56pm

    Witam jestem zainteresowany mój Instagram pin_gwinek020202

 • Da cz 28 marca, 2021 - 12:32pm

  Witam. Chciałbym sprobowac

  Odpowiedz

 • Jakub Kowalski 5 kwietnia, 2021 - 1:12pm

  Czy mam szanse na zostanie foto modelem, przy wzroście 177 cm? Mój ig kowal.mordeczko

  Odpowiedz

 • Arkadiusz Tomkowicz 13 kwietnia, 2021 - 8:41pm

  Witam, jestem zainteresowany.
  Mój Instagram: _ar3ii

  Odpowiedz

 • Sebastian Kaszfudb 27 czerwca, 2021 - 10:55pm

  Witam. Mam 32 lata( kończę w lipcu)
  Mam 182 cm wzrostu, zielone oczy i włosy ciemny blond. Sylwetka szczupła, pochodzę z Katowic ,chciałbym móc spróbować swoich sił w modelingu. Chciałem zapytać czy to nie jest zapozno i jakie pierwsze kroki musiałbym podjąć..

  Odpowiedz

  • darek2021 28 czerwca, 2021 - 9:15am

   Pierwszym krokiem na pewno jest wysłanie zgłoszenia do naszej agencji modeli.

   Odpowiedz

 • Arkadiusz Bejger 25 lipca, 2021 - 4:13pm

  Witam. Chciałbym spróbować jako model.

  Odpowiedz

 • Hubert Czarnecki 19 września, 2021 - 1:14pm

  Witam, chętnie bym spróbować swoich sił jaki fotomodel
  Mój wiek 21
  Wzrost 196
  Waga 66kg

  Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *