Blog

Najnowsze wpisy

Modeling męski

modeling męski

Męski modeling – jak zacząć swoją karierę?

Praca jako model to nie tylko zajęcie kobiet. W tej branży doskonale odnajdują się również mężczyźni, a wielu z nich odnosi spore sukcesy na runku międzynarodowym. Praca w modelingu jest coraz popularniejsza, a tym samym liczba angaży wzrasta, co daje możliwość zaistnienia na światowym rynku.

Modeling – czym się różni męski od damskiego?

Przede wszystkim jest oszacowany dużo mniejszą liczbą wymagań. W przypadku kobiet najkorzystniejszy czas na start w biznesie to wiek młodzieżowy natomiast faceci mogą zostać modelami nawet daleko po trzydziestce. W kwestii pań taki wiek wiąże się zazwyczaj z końcówką kariery, a mężczyźni mogą działać w branży modelingu zdecydowanie dłużej.

Następną kwestią, jaką, charakteryzuje modeling u facetów, jest brak wyznaczonego wzorca wyglądu stanowiącego furtkę do istnienia w branży. Modelem może zostać zarówno bardzo chudy facet, jak i muskularny strongman. Także wygląd twarzy nie ma aż tak dużego znaczenia. W biznesie szuka się modeli o naturalnym typie urody oraz panów bardzo charakterystycznych. Modeling mężczyzn jest w zasadzie trochę łatwiejszy niż damski.

modeling męskiCzy praca jako model jest, aby na pewno dla Ciebie?

Pomimo zdecydowanie łatwiejszego „startu” osoba na modela powinna mieć podstawowe cechy wyglądu i osobowości. Najważniejsze z nich to:

 • zgrabne ciało i regularne rysy twarzy;
 • wzrost w przedziale 184-190 cm;
 • piękna skóra i zadbana twarz;
 • pewność siebie;
 • zadbane włosy;
 • ambicja i odwaga;
 • elastyczność w działaniach;
 • umiejętność pracy w zespole i pod kierownictwem;
 • znajomość języka angielskiego (jeżeli chcesz pracować również poza obszarem kraju).

dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?Jak wygląda zajęcie w męskim modelingu?

Modele działają zazwyczaj podczas sesji fotograficznych prezentujących ubrania i bieliznę, a także podczas sesji reklamowych i kalendarzowych. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć także na angaż w pokazach odzieży za granicą.

Moda wiąże się nie tylko i wyłącznie z pozowaniem, ale też z potrzebą trwałych wyjazdów i oczywiście wieloma różnymi wyrzeczeniami. Fachowi modele nieźle zarabiają, ale jednakowo żyją na walizkach. Co prawda można to potraktować jako wspaniałą przygodę w czasie, kiedy wygląd ma ogromną wartość, ale ma to też swoje dużo gorsze strony – rozstanie z rodziną czy brak zerowej stabilizacji w życiu. Zazwyczaj jednak ciekawość świata i predyspozycje wygrywają, a faceci chętnie dołączają do agencji modeli i doznają z tego powodu pełną satysfakcję.

Jak zostać modelem?

W dużej większości przypadków najrozsądniejszym sposobem na zaczęcie pracy w tematyce modelingowej jest wysłanie zgłoszenia do agencji modeli. Cała procedura jest bardzo przejrzysta. Pierwszy krok to rekrutacja na casting, na przykład w naszej agencji, prowadzącej aktualnie castingi online. O ile zgłoszenie okaże się interesujące, otrzymasz zaproszenie na spotkanie z Agentem i podpisanie umowy współpracy. W kolejnym etapie pozostanie Ci już tylko oczekiwać na adekwatne zlecenia. Im sprawniej zaczniesz, tym masz korzystniejszą szansę na zrobienie błyskotliwej kariery.

Jeśli interesuje, Cię fotomodeling to, rozpocznij działania z najlepszymi. W tym celu wyślij portfolio i kilka swoich danych osobowych. Własne dane i zdjęcia możesz także uzupełnić na naszej stronie internetowej — casting dla modela. Dzięki nam będziesz mógł wziąć udział w najbardziej prestiżowych pokazach mody i sesjach zdjęciowych w Polsce i na świecie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę i marzysz, aby chodzić po wybiegu, to pamiętaj, że najpierw wymaga to od Ciebie czasu. Nasza agencja zaprasza do współpracy!

5 komentarzy

 • Bartosz Piotrowski 24 stycznia, 2021 - 7:32pm

  Witam. Chciałbym rozpocząć pracę w modelingu..

  Odpowiedz

  • darek2021 24 stycznia, 2021 - 7:57pm

   Zapraszamy do wysłania zgłoszenia do naszej agencji modeli.

   Odpowiedz

 • Da cz 28 marca, 2021 - 12:32pm

  Witam. Chciałbym sprobowac

  Odpowiedz

 • Jakub Kowalski 5 kwietnia, 2021 - 1:12pm

  Czy mam szanse na zostanie foto modelem, przy wzroście 177 cm? Mój ig kowal.mordeczko

  Odpowiedz

 • Arkadiusz Tomkowicz 13 kwietnia, 2021 - 8:41pm

  Witam, jestem zainteresowany.
  Mój Instagram: _ar3ii

  Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *