Blog

Najnowsze wpisy

Hostessa – co to za praca?

hostessa - co to za praca

Hostessa — co to za praca? Agencja hostess Infernal

Dowiedz się dużo więcej na temat — hostessa co to jest za praca i na czym polega. W tym artykule przedstawiamy określone wymogi, zarobki i warunki pracy. Doradzimy także, jak możesz rozwinąć swoją karierę w tej branży i znaleźć pracę.

Kim jest, definicja, etymologia, obowiązki i ile zarabia hostessa

Tłumacząc na język angielski „host” to gospodarz, a „hostess” gospodyni. W państwach anglojęzycznych używa się tego słowa najczęściej do gospodyń programów telewizyjnych, jak i pracownic odpowiedzialnych za przywitanie i opiekę nad uczestnikami wydarzeń i imprez. W języku polskim „hostessa” ma większe znaczenie, ponieważ tym mianem charakteryzuje się dziewczyny i kobiety odpowiedzialne m.in. za:

 • prowadzenie stoisk na targach,
 • konwersacje z klientami i kontrahentami,
 • prezentowanie usług i produktów,
 • profesjonalna obsługa klienta,
 • reklamę w galeriach handlowych, np. degustacja,
 • profesjonalne wsparcie gości eventu.

Hostessy zatrudnia się na wszelkiego rodzaju konferencje, targi, eventy, festiwale czy w ramach działań marketingowych. Co ciekawe, zawód ten istnieje na oficjalnej klasyfikacji zawodów (kod: 516903), gdzie pojawia się definicja, według której hostessa „opiekuje się wszystkimi podróżnymi w portach lotniczych, na dworcach autobusowych i kolejowych, stacjach metra, klientami ogromnych domów handlowych, gośćmi hotelowymi oraz uczestnikami większych imprez sportowych, konferencji i zjazdów; dba o ich potrzeby i bezpieczeństwo, ułatwiając i uprzyjemniając im podróż, pobyt lub przejazd czy zakupy”.

hostessa - co to za pracaCzym wyróżniają się ekskluzywne hostessy?

Podczas castingu hostess bierze się pod uwagę znacznie więcej cech niż tylko nienaganny wygląd. Praca hostessy w tej dziedzinie jest bezpośrednio związana z marketingiem i komunikacją wybranej firmy czy instytucji, dlatego ceniona jest:

 • znajomość języków obcych,
 • otwartość i komunikatywność,
 • umiejętności sprzedażowe danego produktu lub usługi,
 • optymistyczne nastawienie do pracy i ludzi,
 • kompetencje miękkie,
 • znajomość branży, którą się reklamuje,
 • empatię, inteligencję, zdecydowanie.

Sukces firmy na targach branżowych czy innego rodzaju eventach zależy w dużej mierze od ludzi, którzy są „na pierwszej linii”, a więc właśnie hostess. Ich profesjonalizm znacznie wpływa na jakość obsługi potencjalnych klientów czy kontrahentów.

agencja hostess PoznańJak zostać hostessą?

Rzadko kiedy hostessa jest ściśle związana na stałe z jedną firmą, którą reprezentuje na eventach. Podstawą jest współpraca z agencją, która dba o pozyskiwanie angaży i ułatwia ich rozliczanie. Ponieważ hostessy to przede wszystkim młode osoby (nastolatki, studentki), praca ma charakter dorywczy i sezonowy, choć w przypadku częstej pracy na dużych imprezach można liczyć na relatywnie wysokie, satysfakcjonujące wynagrodzenie. Przy okazji zdobywa się sporo cennych kontaktów oraz rozwija kompetencje komunikacyjne czy marketingowe. To świetny start do dalszej kariery w świecie mediów czy reklamy.

Praca hostessy jest na wyciągnięcie ręki

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pracy hostessy, zgłoś się na casting do naszej agencji. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie — zakładka casting i oferty pracy. Po nawiązaniu współpracy możesz liczyć na profesjonalne, merytoryczne wsparcie i atrakcyjną stawkę rozliczaną za każdą godzinę. Dajemy możliwość pracy we wielu ekscytujących zleceniach – w lokalizacjach i obszarach, które sama wskażesz w formularzu zgłoszeniowym. Warto jednak przed zgłoszeniem zapoznać z naszymi warunkami i zdjęciami, jakie wymagamy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób artykułów zawartych na stronach agencjainfernal.pl jest zabronione.

Na czym polega praca hostessy?  Oferty pracy  Statysta praca  Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *