Blog

Najnowsze wpisy

Hostessa kto to

hostessa kto to

Hostessa – kto to, czym się zajmuje i jak można zostać hostessą?

Czy kiedyś obiło Ci się o uszy słowo „hostessa”? Część osób z pewnością wie o kim jest mowa, ale są też takie osoby, które dopiero chcą się dowiedzieć lub chcą pogłębić swoją wiedzę. Czy masz wiedzę, że wiesz, kim jest hostessa? Kto to taki i czym się dokładnie zajmuje? Czytaj dalej, a wszystkiego się krok po kroku dowiesz.

Kto to jest hostessa?

Hostessa to kobieta, która bierze udział w promocji marki, z którą współpracuje. Hostessa uświetnia swoją obecnością konferencje, targi, gale, pikniki lub inne eventy i może wykonywać różne obowiązki, a do najpopularniejszych należą:

 • serwowanie drinków i częstowanie przekąskami;
 • rozdawanie ulotek i innych materiałów reklamowych;
 • zachęcanie uczestników do zabaw i aktywności na evencie;
 • informowanie uczestników o poszukiwanych przez nich miejscach, na przykład. toaletach lub innych wydzielonych strefach;
 • witanie przybyłych gości i przydzielanie im miejsc;
 • udzielanie wsparcia podczas prezentacji produktów czy wystąpień;
 • oprowadzanie gości po obiektach;
 • ogólnie pojęte tworzenie pozytywnego wizerunku firmy.

Hostessy zazwyczaj nie współpracują z jedną firmą na stałe, tylko uczestniczy w imprezach różnych marek. Hostessy są z zasady zatrudniane na eventach dużych korporacji, na których pojawia się wiele ludzi i jest możliwość nawiązania nowych kontaktów. Hostessa nie pracuje też cały czas na jednym stanowisku – swoje zadania wykonuje w różnych lokalizacjach, zwykle dostosowanych do własnych możliwości lokalizacyjnych, na przykład. w obrębie jednego miasta lub województwa. Czy już wiesz, co robi hostessa, kto to taki i jakie są jej zadania? Teraz czas na zapoznanie się z wymaganiami co do hostess, a te wcale nie są aż tak duże.

hostessa kto toIdealna kandydatka na hostessę charakteryzuje się:

 • młodym wiekiem;
 • miłą aparycją i atrakcyjną sylwetką;
 • łatwością nawiązywania kontaktów i przyjaznym usposobieniem.

Hostessa wcale nie musi wyglądać jak modelka. Wystarczy, że będzie ładna, zadbana, pięknie uczesana, ubrana w sukienkę i buty na obcasie, a przede wszystkim miła i uśmiechnięta. To wszystko.

Formalne aspekty w pracy hostessy

czym zajmuje się agencja modelek?

Hostessy pracują głównie na podstawie umów zlecenia zawieranych z agencjami hostess. Ta praca prawie w ogóle nie wiąże się z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę, gdyż przez większości pań jest traktowana jako dodatkowe zajęcie wykonywane po godzinach stałej pracy lub nauki, a także w wolne dni.

Hostessa, która podejmuje współpracę z agencją hostess (na przykład polecaną w środowisku naszą Agencją hostess Infernal) otrzymuje zlecenia i nie musi na własną rękę szukać dla siebie angaży. Nie musi też za każdym razem podpisywać umowy z podmiotem, dla którego będzie pracowała i zajmować się kwestiami formalnymi, gdyż załatwienie takich kwestii leży po stronie agencji hostess.

Hostessa ma oczywiście dowolność w wyborze angaży i może dobierać te, które odpowiadają jej terminem, miejscem lub stawką. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, hostessa może liczyć na stawkę zaczynającą się od 30 zł za godzinę. W przypadku prestiżowych wydarzeń zarobki są dużo większe.

Praca hostessy wydaje Ci się atrakcyjna i chcesz spróbować swoich sił? Masz wolny czas i wiesz, że się sprawdzisz? Zgłoś się na casting do naszej Agencji Hostess Infernal i zacznij swoją przygodę z nową pracą.

Czym zajmuje się agencja hostess?  Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?  Na czym polega praca hostessy?  Hostessa – co to za praca?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *