Blog

Najnowsze wpisy

Statysta praca

statysta praca

Statysta — praca dzięki, której zdobędziesz, dodatkowy dochód

Statysta jest praca dla Ciebie w naszej agencji! Poszukujesz dodatkowego zajęcia, ale nie widzisz siebie w charakterze kelnera, kuriera czy pracownika stacji benzynowej? Masz artystyczną duszę, uwielbiasz kontakt z ludźmi i chcesz realizować swoje największe pasje? Zajęciem, gdzie możesz się sprawdzić, jest bycie statystą. Zatrudnienie w charakterze statysty wiąże się z różnymi okolicznościami, ale daje również sporą satysfakcję i dobre wynagrodzenia.

Statysta – praca dla każdej osoby czy jednak tylko dla wybranych?

Statystą może zostać zazwyczaj każdy. Statysta (jak sama nazwa mówi) statystuje, to znaczy pomaga w odgrywaniu różnych scenek na planie reklamowym lub na realizacji teledysku czy innej produkcji filmowej. Obowiązkiem danego statysty jest odgrywanie określonych ról, zazwyczaj tylko obecność w ustalonych scenach (bez zagrania kwestii mówionych). Czasami zdarza się, że praca jako statysta jest bardziej obsadzona. Co trzeba podkreślić, wcale nie trzeba warsztatu aktorskiego czy pięknej urody, aby pracować jako statysta, w poważnej realizacji filmowej realizowanej przez ogromną sp z o.o. Praca w takiej formie jest skierowana dla każdego, kto dobrze potrafi zagrać zadaną przez reżysera rolę i dać dodatkowo z siebie emocje oczekiwane przez właścicieli określonej produkcji. Data urodzenia nie gra absolutnie żadnej roli, ponieważ poszukiwani są zarówno dojrzali statyści (także seniorzy), jak i dzieci oraz nastolatkowie.

statysta praca

Ciekawostką jest na pewno fakt, że w polskim, jak i w zagranicznym kinie, wielu znanych aktorów zaczynało jako statysta i ich praca polegała właśnie na statystowaniu. Wśród gwiazd, zaczynający jako statyści, można wyróżnić przede wszystkim Brada Pitta czy też Clinta Eastwooda. Często duża kariera rozpoczyna się od malutkich kroczków, więc jeśli fascynuje Cię statystowanie, to warto dać sobie szansę i spróbować swoich sił w statystowaniu.

Jak zostać statystą na planie filmowym?

oferty pracy dla statystówStatysta ma tak naprawdę dwie drogi, by dostać się na plan zdjęciowy a tego typu praca jest, na wyciągniecie ręki. Pierwszą kwestią jest samodzielne wysyłanie zgłoszeń na różne castingi, a drugą wysłanie zgłoszenia do agencji artystycznej zatrudniającej statystów. Nie trudno się domyślić, że to drugie rozwiązanie określa się zwykle dużo większym powodzeniem. Po prostu skraca znacznie kierunek, jaki ma do pokonania osoba aspirująca do pracy na nagraniach.

Nawiązanie stałej współpracy z agencją jest do wykonania po przejściu oczywiście specjalnego castingu. Taki właśnie casting jest cały czas dostępny przez naszą agencję dla wielu nowych osób w różnym wieku. Jesteśmy jedną z większych i popularniejszych agencji modeli w Polsce. Co warto podkreślić, wstępny nasz casting można przejść całkowicie online. Wystarczy tylko wypełnić formularz aplikacyjny, który jest dostępny na stronie internetowej, a praca jako statysta będzie na wyciągnięcie ręki.

Statyści współpracujący z naszą agencją Infernal mają szansę na pracę:

  • w filmach,
  • reklamach,
  • serialach,
  • teledyskach,
  • programach rozrywkowych i telewizyjnych,
  • podczas różnego rodzaju eventów firmowych.

Sporą zaletą współpracy z naszą firmą jest również gwarancja dobrych dochodów (po każdym nagraniu) i pełnego wsparcia opiekunów.

Daj sobie szansę jako statysta. Spróbuj czegoś nowego i zgłoś się do nas poprzez formularz castingowy lub napisz e mail. Może okaże się, że ta praca jest właśnie dla Ciebie. W zgłoszeniu podaj między innymi imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, adres i zdjęcia twarzy. Nasza agencja posiada ciekawe oferty pracy a najwięcej mamy zleceń na terenie miasta Warszawa.

Statyści Warszawa Facebook  Statyści w projekcie filmowym NCK  Kto to jest statysta?  Na czym polega praca hostessy?


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *