Blog

Najnowsze wpisy

Ile zarabia hostessa

ile zarabia hostessa

Ile zarabia hostessa – agencja hostess Infernal

Uzyskaj informacje, ile w przybliżeniu zarabia hostessa, a także jak zwiększyć swoje predyspozycje na bardzo dobre wynagrodzenie związane z aktywną promocją produktów czy usług przedsiębiorstw albo instytucji. Przedstawiamy szerokie spojrzenie na kwestię honorarium hostess w Polsce i radzimy, co zrobić, aby dosyć szybko zacząć zarabiać więcej, wykonując przy tym ciekawe i rozwijające obowiązki.

Wynagrodzenia są różne, czyli ile zarabia hostessa

Podczas szukania odpowiedzi na pytanie, ile przede wszystkim zarabia hostessa, warto sięgnąć do odpowiednich źródeł – na przykład sprawozdania „Branża hostess w Polsce. Główne problemy i kontrowersje”, który został przygotowany w 2019 roku przez Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zainteresowane osoby szczegółami odsyłamy do publikacji liczącej aż 70 stron. We fragmencie dotyczącym tego, ile zarabia hostessa, są przedstawione konkretne liczby:

 • 10 – 17 zł za godzinę netto za promocję produktów degustacyjnych w markecie,
 • 20 – 50 zł za godzinę obsługi eventów firmowych,
 • 150 – 200 zł za dzień pracy na targach branżowych,
 • 200 zł za godzinę pracy wymagającej tłumaczenia z i na język obcy,
 • nawet kilka tysięcy złotych za dzień obsługi klientów z segmentu Vip.

Te „widełki” nie wyczerpują jednak zainteresowania nas w tym artykule tematu – ile zarabia hostessa. Po pierwsze, autorzy raportu sami zastrzegają, że wysokość wynagrodzenia hostessy jest uzależniona od wielu różnych kwestii. Po drugie – mimo że rok 2019 wydaje się całkiem nieodległy, dobrze rozumiemy, że do 2022 roku nastąpiły znaczne podwyżki zarobków w wielu różnych branżach, także związanej z obsługą eventów firmowych czy innymi podobnymi pracami wykonywanymi przez hostessy. Skoro Twoja wynagrodzenie może być tak diametralnie różna, weźmy pod uwagę istotne kwestie, które mają na nią wpływ.

ile zarabia hostessaRodzaj imprezy

Czym innym są lokalne akcje promocyjne i degustacje produktów spożywczych w osiedlowych marketach niż targi na skalę ogólnopolską czy międzynarodową. To jasne, że im większy prestiż i zasięg imprezy, tym większego honorarium ma prawo wymagać hostessa pracująca przy nim.

Obowiązki hostessy

Hostessy podejmują się obowiązków o bardzo różnym charakterze, obsługując degustacje, konferencje, targi, bankiety, gale czy wydarzenia kulturalne, sportowe i samorządowe. Do głównych obowiązków hostessy, według przywołanego już sprawozdania „Branża…”, należą:

 • rozdawanie materiałów reklamowych,
 • wręczanie próbek produktów (sampli),
 • prowadzenie poczęstunków produktów spożywczych,
 • prezentowanie produktów,
 • launching – obsługa premierowego pokazu lub otwarcia nowego obiektu,
 • roadshow – forma „obwoźnej” promocji,
 • uzyskiwanie odpowiedzi do formularzy, podpisów pod petycjami i danych kontaktowych potencjalnych klientów.

wysokie hostessyKwestie rozliczenia – ile zarabia hostessa

Nie bez znaczenia dla wynagrodzeń hostessy jest też forma rozliczenia za pracę. Przed wzięciem udziału w konkretnym zleceniu zapoznaj się z przepisami dotyczącymi umów cywilnoprawnych, sprawdź też, na jakich warunkach zarabiają hostessy na stałe związane z agencjami hostess, określonymi przedsiębiorstwami lub prowadzącę własną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Branża

Trudno oczekiwać na bardzo duże zarobki w branżach, które co do zasady nie generują ogromnych dochodów. Z drugiej strony są branże, jak alkoholowa, motoryzacyjna czy IT, w których honoraria na akcje promocyjne wydają się czasem nieograniczone. Wraz z nabywaniem kolejnych doświadczeń warto coraz skrupulatniej selekcjonować angaże, aby podejmować się tych, które przynoszą jak najlepsze zarobki za podobne obowiązki.

Kompetencje i doświadczenie

Wygląd zewnętrzny jest tylko jednym z wielu aspektów branych pod uwagę przy castingu hostess, a tym bardziej nawiązywaniu z nimi długofalowej, dobrze płatnej współpracy. Znajomość języków obcych, wysokie kompetencje w komunikacji czy świadomość mechanizmów reklamowych bardzo pomagają w zdobywaniu dobrze opłacalnych form zatrudnienia. Jeśli dodamy do tego kreatywne budowane portfolio i odpowiedzialne kierowaną karierę, można oczekiwać, że efekty materialne przyjdą bardzo szybko.

statyści Warszawa zarobkiIndywidualne warunki współpracy

Ile zarabia doświadczona hostessa? – im bardziej doświadczoną hostessą jesteś, tym dużo prościej podejmujesz się negocjacji warunków, na jakich chcesz nawiązać współpracę. Dlatego też dobrym wyborem jest współpraca z naszą agencją hostess Infernal. Jako doświadczona agencja od ponad 10 lat pomagamy w uzyskaniu ciekawych zleceń hostessom i hostom z całego kraju. Zapewniamy opiekę merytoryczną, interesujące kontakty i pośrednictwo w zdobyciu wszystkich niezbędnych formalności.

Jak zostać hostessą i świetnie zarabiać?

Odwiedź naszą stronę interesującą i zakładkę z formularzem castingowym dla hostessy. Załącz kilka fotografii według wskazań. Następnie podaj potrzebne w procesie rekrutacji informacje na temat Twojego wyglądu zewnętrznego, doświadczenia czy kwalifikacji.

Zaproszenie na casting i dodanie do bazy agencji oznacza szansę na wiele ciekawych i dobrze opłacalnych angaży zarówno w Polsce, jak i poza granicami. Klienci biznesowi cenią sobie współpracę z agencją, która jest w stanie błyskawicznie pomóc z obsadzeniem stanowisk dla hostess na konferencjach, pokazach czy akcjach promocyjnych. Dlatego nasza firma jest korzystna dla każdej z zainteresowanych stron, a to, ile dokładnie zarabia hostessa, zależy również od umiejętnej pomocy agencji. Skontaktuj się i otwórz na nowe ciekawe doświadczenia zawodowe – zwłaszcza że to Ty decydujesz o aspekcie współpracy!

Hostessa kto to  Na czym polega praca hostessy?  Hostessa – co to za praca?

 


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.