Blog

Najnowsze wpisy

Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?

czym się zajmuje i co musi umieć hostessa

Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa? – agencja Infernal

Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa? – przeglądając witryny internetowe i serwisy z różnego rodzaju ofertami pracy, często można natknąć się na propozycję zatrudnienia w charakterze hostessy. To praca głównie dodatkowa, wieczorami oraz w weekendy, najlepsza dla młodych i pewnych siebie dziewczyn i kobiet. Na czym jednak dokładnie polegają zadania hostessy? Czym się ona zajmuje i jakie umiejętności powinna posiadać, żeby znakomicie wypełniać powierzone jej obowiązki?

Jak dokładnie wygląda praca hostessy?

Obwiązkami hostessy jest reklama marketingowa produktów lub usług podmiotu zatrudniającego oraz pomoc w pozytywnym kreowaniu wizerunku firmy. Rodzaj oraz liczba zdań hostessy zależą od specyfiki wydarzenia, a także od wymagań zleceniodawcy. Do głównych jej obowiązków można zaliczyć:

 • witanie gości,
 • prezentacja produktu, usługi i odpowiadanie na pytania na ich temat,
 • zachęcanie do zainteresowania się ofertą poprzez wręczanie pamiątkowych upominków, ulotek czy broszur,
 • zachęcanie do korzystania z promocji,
 • oprowadzanie klientów po stoisku targowym.

Oprócz tych najbardziej podstawowych zajęć hostessa często jest odpowiedzialna również za nastrój i samopoczucie gości, więc musi dotrzymywać im towarzystwa i zabawiać ciekawą rozmową. Z tego względu znajduje angaże przede wszystkim podczas:

 • targów,
 • konferencji,
 • eventów,
 • pokazów mody,
 • akcji promocyjnych w centrach handlowych czy restauracjach.

czym się zajmuje i co musi umieć hostessaJakie umiejętności powinna mieć hostessa?

W pracy hostessy duże znaczenie odgrywa wizerunek. W pierwszym momencie spotkania to właśnie wygląd kobiety przyciąga wzrok klientów. Dopiero w następnej fazie hostessa ma szansę na zachęcenie osób do skorzystania z oferty za pomocą kwestii werbalnych. Nie da się więc ukryć, że prezencja jest najistotniejszą podstawą w tej pracy.

Hostessa musi się prezentować uroczo, tym bardziej że podczas imprezy jej marka osobista przekłada się na wygląd całej organizacji. Ubiór powinien być na przykład modny, elegancki, ale i wygodny, bo praca trwa często kilka lub kilkanaście godzin. Wymaganym elementem garderoby są najczęściej wysokie buty szpilki, dlatego dobra umiejętność zgrabnego poruszania się w nich również jest bardzo ważna.

czym zajmuje się agencja hostess

Zadania, które wykonuje hostessa, polegają w dużym stopniu na komunikacji interpersonalnej. Umiejętność nawiązania i trzymania odpowiedniego kontaktu z potencjalnymi klientami to kluczowy element tego zawodu. Nierzadko właśnie od obowiązków hostessy zależy samopoczucie gości oraz ich zainteresowanie ofertą firmy.

Mając powyższe na uwadze, bardzo ważne jest, żeby hostessa była pewna siebie, uśmiechnięta, odważna, życzliwa i obyta, jeśli chodzi o wydarzenia. Powinna zarażać klientów pozytywną energią i dbać o ich dobry nastrój. Aby pewnie odpowiadać na pytania i udzielać trafnych informacji o produktach i usługach, musi też dobrze opanować wszystkie materiały, z którymi przyjdzie jej pracować.

Poza kompetencjami komunikacyjnymi hostessa powinna być po prostu dobrze wychowana – niezbędna jest wiedza z zakresu savoir-vivre oraz wysoki poziom kultury osobistej. W czasach globalizacji i współpracy międzynarodowych firm atutem kandydatki na hostessę jest umiejętność płynnego mówienia w co najmniej jedynym języku obcym, najlepiej angielskim.

Wynagrodzenie hostessy zależy od:

 • pracodawcy,
 • liczby godzin pracy,
 • specyfiki i ilości obowiązków, które ma do zrobienia,
 • indywidualnych ustaleń.

Jeśli czujesz się na siłach i chcesz spróbować swoich sił w zawodzie hostessy, wyślij zgłoszenie do naszej agencji hostess, która nieustanie poszukuje kobiet do pracy.

Czym zajmuje się agencja modelek?  Na czym polega praca hostessy?  Dwunastu statystów na warsztatach  Hostessa – co to za praca?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *