Blog

Najnowsze wpisy

Jak zostać fotomodelką?

jak zostać fotomodelką?

Jak zostać fotomodelką w agencji fotomodelek?

Do pracy w zawodzie fotomodelki nie trzeba spełniać tak wielu restrykcyjnych wymagań, jak ma to jest w przypadku modelki wybiegowej, ale i tak pewne cechy – zarówno wyglądu, jak i cech charakteru są wymagane. Przeczytaj nasz artykuł, jak zostać fotomodelką.

Jak zostać profesjonalną fotomodelką – wymaganiajak zostać fotomodelką?

Spełnienie kilku istotnych wymagań jest konieczne do otrzymania ciekawych ofert współpracy na sesje fotograficzne. Co jasne w przypadku fotomodelek nie ma skrupulatnie przyjętego kanonu urody ani wymagań co do wymiarów. Ważne są inne aspekty a warunkami są na przykład:

 • fotogeniczność,
 • naturalność i pewność siebie przed aparatem,
 • interesująca i ciekawa uroda.

Pierwszą, a zarazem najtrudniejszą do scharakteryzowania cechą jest fotogeniczność, która może być teoretycznie kwestią gustu. Określa się jednak, że w branży modelingu fotogeniczność to po prostu umiejętność atrakcyjnego prezentowania się na fotografiach. Na to głównie składa się swoboda, piękny wygląd i umiejętność przyjmowania różnych min oraz póz. Wygląd fotomodelki nie musi być nienaganny, gdyż z częścią mankamentów bez problemu poradzą sobie odpowiednie programy komputerowe do obróbki graficznej zdjęć. Fotomodelka powinna być po pierwsze atrakcyjna w ogólnym tego słowa znaczeniu. Zdrowy biały uśmiech, symetryczne rysy twarzy, zadbana skóra i ładne włosy są bez wątpienia dużymi atutami. Całość prezentacji dopełnia świadomość swojej kobiecości.

Charakter jest kwestią drugorzędną, ale odpowiednie cechy osobowości mogą dodatkowo pomóc w tej branży. Prawdziwa fotomodelka dobrze jeśli angażuje się w swoją pracę, jest odważna, konsekwentna i zadaniowa. Przydatne są również: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, zdolność do pracy pod presją czasu i otwartość na wskazówki fotografa.

Co nie jest tak ważne w pracy fotomodelki?

 • wzrost,
 • waga,
 • wymiary ciała,
 • wiek.

Sesje fotograficzne z udziałem fotomodelek wykonuje się o różnych figurach – zarówno tych szczupłych, jak i plus size. Zapotrzebowanie na fotomodelki o wszelkich typach figur sprawia, że start w branży wcale nie jest takie trudny. Data urodzenia nie ma większego znaczenia, gdyż na rynku poszukuje się zarówno młodych fotomodelek (11-18 lat), jak i dorosłych kobiet czy dojrzałych pań.

Pierwsze kroki w fotomodelingu

Pracę z branży fotomodelingu najlepiej zacząć od zgłoszenia się do agencji artystycznej skupiającą fotomodelki. Takie działania przyspieszą rozwój kariery zawodowej i pozwoli od samego początku zdobywać intratne kontrakty, szczególnie te na udział w sesjach komercyjnych (bardzo dobrze płatnych).

W Polsce jedną z najlepszych firm zrzeszających fotomodelki jest nasza agencja która przez cały czas prowadzi casting dla nowych dziewczyn. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza zamieszonego na naszej witrynie.

Przed wysłaniem zgłoszenia warto wykonać sobie sesję zdjęciową u dobrego fotografa (nawet na jasnych zasadach TFP, czyli zdjęć w zamian za portfolio). Zdjęcia dobrze jeśli są wykonane w odpowiednim studio fotograficznym. Do zgłoszenia należy dołączyć kilka lub kilkanaście wersji fotografii – całą sylwetkę z przodu, sylwetkę z tyłu, portret twarzy z bliska, lewy profil, prawy profil oraz zdjęcia pośrednie takie dowolne.

2 komentarze

 • Edyta Balita 27 września, 2020 - 7:51pm

  Dzień dobry,
  Jestem zainteresowana współpraca za agencją jako fotomodelka.

  Odpowiedz

  • darek2021 28 września, 2020 - 7:20am

   Dzień dobry. Zapraszamy zatem do zgłoszenia się do naszej agencji przez formularz castingowy.

   Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *