Blog

Najnowsze wpisy

Jak zostać fotomodelką?

jak zostać fotomodelką?

Jak zostać fotomodelką w agencji Infernal?

Wiele dziewczyn chcących zaistnieć w show-biznesie zastanawia się jak zostać fotomodelką? Do pracy w zawodzie fotomodelki nie trzeba spełniać tak wielu restrykcyjnych wymagań, jak to jest w przypadku modelki wybiegowej, ale i tak pewne cechy – zarówno wyglądu, jak i cech charakteru są wymagane. Przeczytaj nasz artykuł, jak można pracować w fotomodelingu.

Jak zostać profesjonalną fotomodelką – wymagania

Spełnienie kilku istotnych wymagań jest konieczne do otrzymania ciekawych ofert współpracy na sesjach fotograficznych. Co jasne w przypadku fotomodelek nie ma skrupulatnie przyjętego kanonu urody ani wymagań co do wymiarów. Ważne są inne aspekty, a warunkami są na przykład:

 • fotogeniczność,
 • naturalność i pewność siebie przed aparatem,
 • interesująca i ciekawa uroda.

Pierwszą, a zarazem najtrudniejszą do scharakteryzowania cechą jest fotogeniczność, która może być teoretycznie kwestią gustu. Określa się jednak, że w branży modelingu fotogeniczność to po prostu umiejętność atrakcyjnego prezentowania się na fotografiach. Na to głównie składa się swoboda, piękny wygląd i umiejętność przyjmowania różnych min oraz póz. Wygląd fotomodelki nie musi być nienaganny, gdyż z częścią mankamentów bez problemu w dzisiejszych czasach poradzą sobie odpowiednie programy komputerowe do obróbki graficznej zdjęć. Nie przejmuj się, jeśli masz na przykład odstające uszy czy duży nos. Fotomodelka powinna być po pierwsze atrakcyjna w ogólnym tego słowa znaczeniu. Zdrowy biały uśmiech, symetryczne rysy twarzy, zadbana skóra i ładne włosy są bez wątpienia dużymi atutami. Całość prezentacji dopełnia świadomość swojej kobiecości.

Charakter jest kwestią drugorzędną, ale odpowiednie cechy osobowości mogą dodatkowo pomóc w tej branży. Prawdziwa fotomodelka dobrze, jeśli angażuje się w swoją pracę, jest odważna, konsekwentna i zadaniowa. Przydatne są również: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, zdolność do pracy na sesji pod presją czasu i otwartość na wskazówki fotografa.

jak zostać fotomodelką

Co nie jest tak ważne w pracy fotomodelki?

 • wzrost,
 • waga,
 • wymiary ciała,
 • wiek.

Sesje fotograficzne z udziałem modelek wykonuje się o różnych figurach – zarówno tych szczupłych, jak i plus size. Zapotrzebowanie na fotomodelki o wszelkich typach figur sprawia, że start w branży wcale nie jest takie trudny. Data urodzenia nie ma większego znaczenia, gdyż na rynku poszukiwana jest zarówno młoda modelka w wieku (11-18 lat), jak i dorosła kobieta czy dojrzała pani.

agencja fotomodelek WarszawaPierwsze kroki w fotomodelingu

Pracę z branży fotomodelingu i na pokazach mody najlepiej zacząć od zgłoszenia się do agencji artystycznej skupiającą modelki. Takie działania przyspieszą rozwój kariery zawodowej i pozwoli od samego początku zdobywać intratne kontrakty, szczególnie te na udział w sesjach komercyjnych (bardzo dobrze płatnych).

W Polsce jedną z najlepszych firm zrzeszających fotomodelki jest nasza agencja, która przez cały czas prowadzi casting dla nowych dziewczyn. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza zamieszonego na naszej witrynie.

Jeśli chcesz zostać fotomodelką, to przed wysłaniem zgłoszenia warto wykonać sobie sesję zdjęciową u dobrego fotografa (nawet na jasnych zasadach TFP, czyli zdjęć w zamian za portfolio). Zdjęcia dobrze, jeśli wykonamy je sobie w profesjonalnym studiu fotograficznym. Do zgłoszenia należy dołączyć kilka lub kilkanaście wersji fotografii – całą sylwetkę z przodu, sylwetkę z tyłu, portret twarzy z bliska, lewy profil, prawy profil oraz zdjęcia pośrednie takie dowolne.

8 komentarzy

 • Edyta Balita 27 września, 2020 - 7:51pm

  Dzień dobry,
  Jestem zainteresowana współpraca za agencją jako fotomodelka.

  Odpowiedz

  • darek2021 28 września, 2020 - 7:20am

   Dzień dobry. Zapraszamy zatem do zgłoszenia się do naszej agencji przez formularz castingowy.

   Odpowiedz

 • Magdalena 29 grudnia, 2020 - 10:43am

  Dzień dobry, jestem zainteresowana fotomodelingiem od zawsze, czy dalej można się zgłaszać ?

  Odpowiedz

  • darek2021 29 grudnia, 2020 - 1:34pm

   Tak cały czas przyjmujemy zgłoszenia od fotomodelek. Zapraszamy!

   Odpowiedz

 • Maja Mendel 14 stycznia, 2021 - 11:37pm

  Dzień dobry jestem zainteresowana współpracą z agencją jako fotomodelka. Nowy rok – czas spełnić stare marzenia.

  Odpowiedz

  • Katarzyna szelągowska 18 stycznia, 2021 - 3:26am

   Dzień dobry z tej strony Katarzyna Szelągowska bardzo bym chciała zostać fotomodelką moje mażenie od dziecka lubię robić sobie dużo zdj i stwierdziłam że może bym nadawała się jako fotomodelka mam 18 lat mam już dziecko mieszkam w biewrzniku jestem szczupła ale po urodzeniu dziecka zostały mi rostępy mój nr tel proszę się ze mną skontaktować jak podejmiecie decyzję dziękuje

   Odpowiedz

 • Wiktoria D 19 stycznia, 2021 - 5:57pm

  Witam, jestem zainteresowana. Chciałabym spróbować

  Odpowiedz

  • darek2021 19 stycznia, 2021 - 5:59pm

   Zapraszamy do wysłania zgłoszenia!

   Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *