Blog

Najnowsze wpisy

Agencje modelingowe wymagania

agencje modelingowe wymagania

Agencje modelingowe – wymagania

Każda agencja modelingowa stawia swoim kandydatkom wymagania i zwykle są one bardzo podobne. Zanim zgłosisz się na casting, musisz ocenić, czy spełniasz warunki agencji. Na jedne masz wpływ, na inne niestety nie. Sprawdź, czym musisz się cechować, żeby zaciekawić agencje modelingowe. Wymagania są bardzo konkretne.

Wymagania przez agencje modelingowe w stosunku do przyszłych modelek

Utarte przekonanie mówi, że modelka musi być przede wszystkim ładna i wysoka — wzrost 180 cm, bo to właśnie te dwa czynniki decydują o możliwości zrobienia kariery w modelingu. Nie jest to jednak prawdą, dlatego, że:

  • kanony piękna zmieniają się wraz z upływem czasu, a poza tym piękno to pojęcie względne;
  • sama uroda to za mało – modelka musi mieć też odpowiedni charakter.

Agencje modelingowe chętnie nawiązują współprace z kobietami cechującymi się niebanalną urodą i idealnymi wymiarami, przy czym wcale nie muszą to być takie wymagania jak wymiary 90 cm-60 cm-90 cm. Niewielkie odstępstwa są dozwolone, ale przyszła modelka musi być przede wszystkim proporcjonalna i zadbana. Wygląd twarzy jest wbrew pozorom sprawą drugorzędną, bo o ile kiedyś modelkami mogły zostać wyłącznie kobiety cechujące się wyjątkową symetrią twarzy, o tyle teraz furorę w branży robią panie bardzo charakterystyczne i cechujące się dyskusyjną umową. Te modelki jednym się podobają, a innym nie, ale zawsze cechuje je naturalność, wypielęgnowana skóra i zdrowe włosy.

agencje modelingowe wymaganiaMankamenty urody? Z nami również możesz zostać modelką

Na największych wybiegach obok modelek znanych projektantów oraz ikon modelingu takich jak króliczki Victoria Secret coraz częściej pojawiają się kobiety plus size, wytatuowane, z diastemami (przerwami między zębami), a nawet widocznymi mankamentami skóry takimi jak bielactwo. Charakterystycznych, niemalże kontrowersyjnych dziewczyn poszukuje się do alternatywnych sesji fotograficznych i pokazów mody, więc w zasadzie grono potencjalnych modelek znacznie się rozszerza. Modelka wybiegowa oczywiście powinna mieć minimum 175 cm wzrostu (czasami wystarczy min. 170), ponieważ takie są zazwyczaj wymagania przez agencje modelingowe, ale fotomodelki mogą być znacznie niższe i wcale nie będzie to przeszkodą w robieniu kariery.

agencje modelingowe LublinCharakter modelki – dopełnienie czy jeden z najważniejszych elementów w agencji modelek?

Jeśli wydaje Ci się, że nikt w agencji modelingowej nie będzie oceniał Twojego charakteru, to jesteś w ogromnym błędzie. Robią to wszystkie profesjonalne agencje modelingowe, a wymagania względem charakteru są czasami bardziej restrykcyjne niż te nastawione na wygląd. Podczas castingu pracownik agencji models ocenia, czy dziewczyna cechuje odpowiedzialnością, ambicją i hartem ducha. Dodatkowo przyszła modelka musi być punktualna, świadoma spoczywającej na niej odpowiedzialności, wyważona i komunikatywna. Świat, jakim jest modeling, nie należy do prostych, a codzienna praca wiąże się z licznymi stresami i ciągłym podnoszeniem poprzeczki. W takiej rzeczywistości odnajdzie się tylko model o silnym charakterze. Gotowa na zmiany, łatwo przystosowująca się do nowych warunków i zrównoważona. Idealnie byłoby, gdyby dziewczyny znały też przynajmniej jeden język obcy, a najlepiej dwa, z czego pierwszy to angielski.

Nie ma wymagań dotyczących wieku – za zgodą rodziców modelką może być nawet osoba niepełnoletnia. Nikt nie ocenia też poglądów czy pasji. Liczą się te elementy, które będą miały odzwierciedlenie w przyszłej pracy i czasami trzeba mieć też zwyczajnie trochę szczęścia.

Zapraszamy do współpracy z naszą agencją. Jeśli Twoje marzenie jest, aby zostać modelem/modelką, wyślij nam swoje polaroidy przez formularz dostępny na stronie internetowej. Podaj w ankiecie między innymi podstawowe dane w tym wiek, informacje kontaktowe do siebie i kilka wymiarów. Ważne są dla nas naturalne zdjęcia w związku z tym, pamiętaj, aby zrobić sobie kilka profesjonalnych fot, gdzie jest wyraźnie pokazana twarz i cała sylwetka. Często nasze kandydatki na top modelki odnoszą sukces na świecie, dlaczego zatem i Ty nie możesz? Cały czas prowadzimy castingi na modela i modelkę w naszej agencji. Zgłoszenie zajmie Ci kilka minut. Naprawdę warto spróbować swoich sił w tym jakże pięknym zawodzie i potem pracować w najbardziej prestiżowych przedsięwzięciach. Daj sobie szanse!

Jak wygląda praca modelki?  Hostessy Warszawa cennik  Na czym polega praca hostessy?  Dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?

1 komentarz

  • Magda Szweda 30 maja, 2020 - 10:09pm

    Witam, jestem zainteresowana.

    Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *