Blog

Najnowsze wpisy

Agencje modelingowe wymagania

agencje modelingowe wymagania

Agencje modelingowe – wymagania

Wszystkie agencje modelingowe stawia swoim kandydatkom wymagania i zwykle są one bardzo podobne. Zanim zgłosisz się na casting, musisz ocenić, czy spełniasz warunki agencji. Na jedne masz wpływ, na inne niestety nie. Sprawdź, czym musisz się cechować, żeby zaciekawić agencje modelingowe. Wymagania są bardzo konkretne.

Wymagania przez agencje modelingowe w stosunku do przyszłych modelek

Utarte przekonanie mówi, że modelka musi być przede wszystkim ładna i wysoka, bo to właśnie te dwa czynniki decydują o możliwości zrobienia kariery w modelingu. Nie jest to jednak prawdą, dlatego, że:

  • kanony piękna zmieniają się wraz z upływem czasu, a poza tym piękno to pojęcie względne;
  • sama uroda to za mało – modelka musi mieć też odpowiedni charakter.

Agencje modelingowe chętnie nawiązują współprace z kobietami cechującymi się niebanalną urodą i idealnymi wymiarami, przy czym wcale nie musi to być 90-60-90. Niewielkie odstępstwa są dozwolone, ale przyszła modelka musi być przede wszystkim proporcjonalna i zadbana. Wygląd twarzy jest wbrew pozorom sprawą drugorzędną, bo o ile kiedyś modelkami mogły zostać wyłącznie kobiety cechujące się wyjątkową symetrią twarzy, o tyle teraz furorę w branży robią panie bardzo charakterystyczne i cechujące się dyskusyjną umową. Te modelki jednym się podobają, a innym nie, ale zawsze cechuje je naturalność, wypielęgnowana skóra i zdrowe włosy.

Mankamenty urody? Z nimi również możesz być modelkąagencje modelingowe wymagania

Na największych wybiegach obok modelek znanych projektantów oraz ikon modelingu takich jak króliczki Victoria Secret coraz częściej pojawiają się kobiety plus size, wytatuowane, z diastemami (przerwami między zębami), a nawet widocznymi mankamentami skóry takimi jak bielactwo. Charakterystycznych, niemalże kontrowersyjnych modelek poszukuje się do alternatywnych sesji fotograficznych i pokazów mody, więc w zasadzie grono potencjalnych modelek znacznie się rozszerza. Modelka wybiegowa oczywiście powinna mieć minimum 175 cm wzrostu (czasami wystarczy min. 170), ale fotomodelki mogą być znacznie niższe i wcale nie będzie to przeszkodą w robieniu kariery.

Charakter modelki – dopełnienie czy jeden z najważniejszych elementów?

Jeśli wydaje Ci się, że nikt w agencji modelingowej nie będzie oceniał Twojego charakteru, to jesteś w ogromnym błędzie. Robią to wszystkie profesjonalne agencje modelingowe. Wymagania względem charakteru są czasami bardziej restrykcyjne niż te nastawione na wygląd. Podczas castingu pracownik agencji ocenia, czy kandydatka cechuje odpowiedzialnością, ambicją i hartem ducha. Dodatkowo przyszła modelka musi być punktualna, świadoma spoczywającej na niej odpowiedzialności, wyważona i komunikatywna. Świat modelingu nie jest prosty, a codzienna praca wiąże się z licznymi stresami i ciągłym podnoszeniem poprzeczki. W takiej rzeczywistości odnajdzie się tylko osoba o silnych charakterze, gotowa na zmiany, łatwo przystosowująca się do nowych warunków i zrównoważona. Idealnie byłoby, gdyby modelka znała też przynajmniej jeden język obcy, a najlepiej dwa, z czego pierwszy to angielski.

Nie ma wymagań dotyczących wieku – za zgodą rodziców modelką może być nawet osoba niepełnoletnia. Nikt nie ocenia też poglądów czy pasji. Liczą się te elementy, które będą miały odzwierciedlenie w przyszłej pracy i czasami trzeba mieć też zwyczajnie trochę szczęścia.

1 Komentarz

  • Magda Szweda 30 maja, 2020 - 10:09pm

    Witam, jestem zainteresowana.

    Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *