Blog

Najnowsze wpisy

Jak zostać statystą?

jak zostać statystą

Jak zostać statystą? – Infernal

Marzysz aby grać w filmach, ale nie chcesz za bardzo lub nie możesz rzucać się od razu na głęboką wodę? Chcesz rozpocząć od statystowania na planie nagraniowym i rozmyślasz, jak zostać statystą? Już za sekundę dowiesz się, co należy wykonać, aby urzeczywistnić to marzenie.

Pierwsze małe kroki w statystowaniu

Jeśli rozmyślasz, jak można zostać statystą, to z całkowitą pewnością wiesz już, na czym ten zawód polega i z czym się dokładnie wiążę. Uświadamiasz sobie sprawę zarówno z wielu zalet, jak i z wad statystowania, ale nurtuje Cię przede wszystkim to, jak otrzymać pierwszy angaż na planie zdjęciowym. Ścieżki są tak naprawdę dwie:

  • pierwsza to na pewno samodzielne zgłaszanie się na różne castingi,
  • druga to nawiązanie współpracy z firmą zatrudniającą statystów.

jak zostać statystą

Poszukiwanie na własną rękę zlecenia może być trudne, ale oczywiście jest szansa, że ktoś uzna Twoje starania i dostaniesz propozycję statystowania na nagraniu filmu, serialu, teledysku czy programu rozrywkowego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak zapisanie się do agencji statystów. Jeśli oczekujesz odpowiedzi na pytanie, jak zostać statystą bez znajomości i jakiegokolwiek doświadczenia, to drugie z proponowanych sugestii jest tym, czego właśnie szukasz.

Agencja statystów przez cały czas współpracuje z reżyserami, agencjami reklamowymi i producentami poszukującymi statystów. Zapewnia im określone osoby ze swojej bazy. Dzięki współpracy z agencją otrzymujesz wsparcie kogoś na wzór własnego agenta wyszukującego zlecenia i negocjującego z firmami warunki finansowe. Nie potrzebujesz przejmować się umowami i innymi formalności, bo zrobi to za Ciebie agencja statystów. Twoim zadaniem będzie tylko stawić się na nagraniu w ustalonym dniu i wykonywać polecenia pracującej tam ekipy filmowej. Podsumowując najlepiej pracować jako statysta zgłaszając się do dobrze działającej na runku agencji.

statystowanie w filmach – zawód czy zabawa?Co potem jak zostaniesz statystą?

Pozytywna współpraca może Ci otworzyć drzwi do kolejnych propozycji statystowania. Może się również zdarzyć, że Twoja osobowość lub wygląd będzie tak bardzo przyciągający, a potencjał tak znaczny, że dostaniesz poważniejszą rolę. Statystowanie jest zazwyczaj traktowane jako dodatkowa opcja pracy, na przykład w dni wolne albo podczas przerwy świątecznej czy wakacyjnej. Czasami przekształca się w coś dużo poważniejszego i staje rozpoczęciem ścieżki kariery aktorskiej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wiele gwiazd telewizji i kina zaczynało od pracy jako statysta. Jest to bardzo korzystna forma „zaprawy” przed czymś dużo poważniejszym, jeśli oczywiście dążysz do tego.

Zainteresowanych pracą w charakterze statysty zapraszamy do zgłoszenia się na casting do naszej agencji zatrudniającą statystów. Casting jest prowadzony przez Internet – wystarczy wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *