Blog

Najnowsze wpisy

Fotomodelka praca

fotomodelka praca

Fotomodelka praca – Agencja Infernal

Praca fotomodelka kojarzy się z możliwością zarabiania godnych pieniędzy i udziałem w atrakcyjnych zleceniach. Ale jak to wygląda w praktyce? Poznaj najważniejsze informacje na temat pracy w dziedzinie fotomodelki. Dowiedz się, jak zacząć karierę i stawiać w niej pierwsze kroki.

Fotomodelka – praca przy różnych zleceniach

Modelki ogólnie dzieli się na „wybiegowe” i „fotomodelki”. Bardzo łatwo wskazać także przykłady dziewczyn i kobiet, które z powodzeniem łączą pracę na pokazach mody z sesjami zdjęciowymi. W tym artykule skupiamy się jednak na tej drugiej branży. Fotomodelka, jak sama nazwa mówi, zajmuje się pozowaniem przed fotografem – zarówno w warunkach studyjnych, jak i sesjach plenerowych. Efektem są fotografie, które wykorzystuje się między innymi w:

  • czasopismach i magazynach,
  • materiałach reklamowych na przykład w katalogach, ulotkach, plakatach, broszurach
  • social mediach.

fotomodelka pracaDla kogo jest praca fotomodelki?

O ile kariera na wybiegu wymaga restrykcyjnych zdefiniowanych cech urody (między innymi wzrostu, objętości mierzonej w biuście, proporcji sylwetki itd.), o tyle fotomodeling daje szansę na zrobienie kariery znacznie mniejszemu gronu dziewczyn i kobiet. Wynika to z różnorodności angaży. Tylko część z nich dotyczy fotografii do katalogów. Bardzo dużo sesji zdjęciowych organizuje się w związku z reklamą usług lub wydarzeń albo po to, żeby zobrazować jakieś zjawisko czy wartości. Często się wręcz dzieje, że niestandardowe cechy urody, inne od „kanonu” czy „szablonu”, stają się przepustką do zrobienia dużej kariery w show biznesie.

Możesz mieć mniejszy lub większy biust, nieskazitelną cerę lub twarz pokrytą piegami, 160 albo 180 cm, jasne lub ciemne włosy, a i tak najistotniejsza jest swoboda przez aparatem i umiejętność dostosowania się do oczekiwań fotografa oraz kontrahentów. Właśnie umiejętności i doświadczenie decydują w dużej mierze o powodzeniu kolejnych zleceń i dużym zainteresowaniu ze strony klientów.

zdjęcia modelekPraca fotomodelka – jak zacząć karierę?

Najważniejszą podstawą zdobywania kolejnych projektów w fotomodelingu jest atrakcyjne portfolio, czyli najlepsze zdjęcia z Twoim udziałem. Po wielu latach przygody przed obiektywem selekcja zdjęć może być problematyczna, ale na początku drogi sytuacja jest zgoła inna. Dlatego warto zainteresować się na przykład ofertami dopiero zaczynających w branży fotografów, którzy szukają do współpracy początkujących fotomodelek, ponieważ są na tym samym etapie – dopiero budują swoje portfolio zdjęciowe. Możecie sobie zatem wzajemnie pomóc.

Dobrym pomysłem jest też zaufanie profesjonalnej agencji, która szuka utalentowanych, ambitnych fotomodelek do współpracy. W naszej agencji fotomodelek zapraszamy do współpracy zarówno doświadczone, jak dopiero rozpoczynające swoja karierę modelki. Jeśli nie dysponujesz profesjonalnym portfolio, prześlij nam fotografie według wskazówek podanych na naszej stronie internetowej. Chcemy zobaczyć, jak dokładnie wyglądasz i czym się wyróżniasz, a być może to właśnie dzięki naszej współpracy zdobędziesz swoje pierwsze projekty.

Podsumowanie

Fotomodelka zarabia dzięki pozowaniu w różnych sesjach – produktowych, tematycznych czy artystycznych. Taka zajęcie zapewnia ciekawą perspektywę zarobków i otwiera na nowe doświadczenia. Ważne  jest jednak, aby fachowo poprowadzić karierę – najlepiej w ramach profesjonalnej agencji fotomodelek.

Dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?  Agencja fotomodelek Warszawa  Agencja fotomodelek  Jak zostać modelką?  Hostessy Warszawa cennik  Oferty pracy  Statysta praca


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *