Blog

Najnowsze wpisy

Jakie cechy powinna mieć idealna hostessa lub promotorka?

jakie cechy powinna mieć idealna hostessa lub promotorka

Praca na targach lub przy prezentowaniu określonego towaru wymaga nieco więcej niż tylko miłej dla oka aparycji. Decydując się na wybór hostessy albo promotorki warto brać to pod uwagę. Jakie więc cechy powinna posiadać osoba na takim stanowisku?

Po pierwsze – wpasowanie się w rodzaj imprezy

Osoby hostess powinniśmy dobierać pod grupę docelową, jaka na danej imprezie lub w danym miejscu będzie dominować. Jedne hostessy sprawdzą się na targach motoryzacji, a inne wzbudzą zaufania młodych mam. Sytuacja idealna ma miejsce wtedy, gdy hostessa lub promotorka interesuje się daną dziedziną i faktycznie z entuzjazmem potrafi o niej opowiadać. W naszej agencji zawsze staramy się uzgodnić oczekiwania klientów i właśnie pod nie wyszukać odpowiednie osoby.

jakie cechy powinna mieć idealna hostessa lub promotorka

Po drugie – umiejętność prezencji

Ludzki mózg jest tak skonstruowany, że pierwszej oceny każdego zjawiska dokonuje zazwyczaj w kilka sekund. To właśnie one decydują, czy zaufamy danej osobie, czy nam się podoba lub czy jesteśmy w stanie ją polubić. Umiejętność prezencji jest bardzo ważna, dlatego lepiej wybierać osoby, które:

  • mają już doświadczenie w podobnej pracy,
  • przeszły kurs auto prezencji.

jak zostać fotomodelką?Po trzecie – komunikatywność

Jedną z bardzo ważnych cech, które musi posiadać promotorka, jest umiejętność prowadzenia rozmowy. Nie tylko jej nawiązanie, ale także taka rozmowa z zainteresowaną osobą lub potencjalnym klientem, by nie czuł się on znudzony albo zalewany potokiem słów. Jest to niezwykle ważna cecha, na którą nasza agencja hostess zwraca szczególną uwagę.
Gdzie szukać idealnej hostessy?
Jeśli organizujesz event i zastanawiasz się, jak przeprowadzić rekrutację hostess – radzimy się skupić na powyższych cechach. Najlepiej jednak skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji – dzięki temu masz pewność współpracy z doświadczonymi hostessami.

Hostessa Warszawa targi  Event firmowy z hostessą Anią  Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?  Pozostałe ostatnie realizacje


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *