Blog

Najnowsze wpisy

Co to jest modeling?

co to jest modeling

Co to jest modeling? Agencja modelek Infernal odpowiada

Zastanawiasz się, co to jest modeling? Informacji dobrze jest szukać u źródeł, dlatego świetnie, że wybierasz naszą agencję modelek i modeli. Spieszymy szybko z odpowiedziami na najbardziej palące pytania, jak zwykle zachęcając Cię do kontaktu telefonicznego lub e-mail, jeżeli masz zamiar otworzyć się na nowe, interesujące wyzwania zawodowe albo poszukujesz odpowiednich osób w katalogu modelek i modeli.

Czym jest modeling?

Modeling to zazwyczaj stosowana nazwa aktywności, zawodu wykonywanego przez modelki, ale i modeli. Określenie „chcę pracować w modelingu” może być jednak spostrzegane dwojako, co wynika z rozróżnienia modelingu, które przedstawiamy poniżej.

co to jest modelingRodzaje modelingu

Praktycznie są dwa rodzaje modelingu – wybiegowy oraz fotomodeling. Pierwszy polega na umiejętnej prezentacji ubrań (dodatków, bielizny itp.) w trakcie pokazów mody. Fotomodeling, zgodnie z określeniem, obejmuje zaś pozowanie w trakcie profesjonalnych sesji fotograficznych. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć obie fachowości w trakcie kariery zawodowej. Nie jest to jednak regułą, ponieważ wymagania względem wzrostu czy sylwetek modelek wybiegowych są o wiele bardziej precyzyjne niż w kwestii fotomodelek. Właśnie w obiektywach fotografów jest więcej przestrzeni na różnorodny wygląd. Zwłaszcza że o ile na wybiegu zawsze chodzi o reklamę kreacji określonych projektantów i marek, o tyle fotomodeling ma różne cele – od marketingowych, po artystyczne.

Teraźniejsze modelki i fotomodelki

Jeśli zastanawiasz się, co to jest modeling, zainteresuje Cię również, kim są teraźniejsze modelki. Stereotyp o paniach mających do zaoferowania niewiele więcej ponad „ładną buzię” jest wciąż silny, ale na szczęście istnieje wiele przykładów, że modelki wyróżniają się czymś więcej niż tylko nieprzeciętnym i urzekającym wyglądem.

W aktualnym modelingu stawia się między innymi na:

 • znajomość języków obcych,
 • kompetencje interpersonalne,
 • chęci budowania własnej marki,
 • przedsiębiorczość i zaradność,
 • silną osobowość,
 • wszechstronną wiedzę, zainteresowania,
 • chęć rozwijania kariery, pracowitość i ambicja.

modeling męskiGdyby precyzyjnie przeanalizować kariery i sukcesy supermodelek z lat 80. i 90 czy ogromne zasięgi współczesnych gwiazd wybiegów i okładek (a może w dużej mierze social mediów?), spotkamy panie o najróżniejszej urodzie – rozmaitym wzroście, wymiarach, barwie włosów czy stylu ubierania się i komunikacji. Zauważymy jednak, że łączy je ambicja, pracowitość i działania w dążeniu do celu. Niezależnie od początków i korzeni poszczególnych gwiazd modelingu w końcowym rozrachunku zawsze można powiedzieć o trudnej, wymagającej ścieżce, której przejście jest nie do osiągnięcia wyłącznie dzięki wspomnianej, przysłowiowej „ładnej buzi”.

Warto zaznaczyć, że za sukcesami aktualnych modelek w dużej mierze stoją ich „zaplecza” obejmujące zaufany management i sztab ludzi zaangażowanych w tworzenie wizerunku. Dlatego już przy robieniu pierwszych kroków istotna jest znajomość kreowania własnego wizerunku w social mediach świadomy dobór angaży czy współpraca z profesjonalną agencją modelingową.

najlepsza agencja modelingu na świecieSukces w świecie modelingu

Jak zinterpretować sukces w świecie modelingu? To proste, że nie każda dopiero zaczynająca modelka osiągnie w końcu poziom popularności czy zarobków Kendall Jenner, czy – przekładając na krajowe warunki – Anji Rubik. Nie zmienia to faktu, że modeling może być dobrą przygodą, która wiąże się z atrakcyjnymi dochodami w czasie szkolnej lub studenckiej nauki. Poza tym nawet epizodyczne angaże w branży modowej otwierają sporo interesujących znajomości, dostarczają kontaktów, o które ciężko „z zewnątrz”.

Jak zacząć przygodę z modelingiem?

Oto kilka praktycznych porad, które mamy do zaprezentowania dla początkujących modelek i modeli.

 1. Zorganizuj sesję fotograficzną w odpowiednich warunkach. Dobrym pomysłem jest odszukanie początkujących fotografów, którzy budują portfolio zdjęciowe i są chętni do współpracy dla osiągnięcia obustronnych korzyści.
 2. Poćwicz podstawy aktorstwa (na przykład kontrolę nad mimiką twarzy), zadbaj o odpowiednią kondycję fizyczną i stan zdrowia. Modeling wymaga naprawdę świetnej formy i jest bardzo wymagający dla sylwetki.
 3. Uzyskaj przydatne kompetencje – ucz się języków obcych (przede wszystkim angielskiego), osiągaj zdolności interpersonalne, poszerzaj horyzonty w różnych branżach.
 4. Bądź na bieżąco z branżą modelingową w kraju i na świecie. Czytaj magazyny mody, zaglądaj na portale modowe, słuchaj podcastów, obserwuj najbardziej wartościowe portfolia w mediach społecznościowych.
 5. Zdobywaj kontakty do ciekawych ludzi związanych z modelingiem – chociażby w Twojej najbliższej okolicy. Możecie wspierać się wzajemnie, aby zdobywać wspólne sukcesy o coraz większym znaczeniu.
 6. Konsekwentnie buduj portfolio. Gromadź fotografie, szukaj znajomości, śledź oferty angaży czy dyskusje na branżowych grupach w social mediach, gdzie możesz pokazać się światu.
 7. Nawiąż współpracę z profesjonalną agencją modelingową. Zgłoś swoją osobę, powalcz w castingu, aby mieć dobre zaplecze i podstawy do dalszego rozwoju kariery zawodowej.

Co do ostatniego punktu – polecamy modelki i modeli reprezentowanych przez naszą Agencję modelek Infernal. Bazę kontaktów i niezbędne informacje kontaktowe znajdziesz poniżej.

Agencja modelingu Warszawa  Agencja modelingu  Wzrost modelki 


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.