Blog

Najnowsze wpisy

Jak wygląda praca modelki?

jak wygląda praca modelki

Jak wygląda praca fotomodelki i modelki? – wymagania wobec modelki

Jak wygląda praca modelki – każda agencja modelek ma swoje wytyczne wobec zatrudnianych osób. Najczęściej spotykane kryteria dotyczą wieku, w którym można rozpocząć współpracę, a także wagi i wzrostu. Agencja artystyczna Infernal u siebie nie wprowadza jednak takich ograniczeń, ponieważ firmy z nami współpracujące mają bardzo różne wymagania i staramy się, by każde z nich mogło zostać spełnione. Wygląd w pracy modelki często bywa sprawą drugorzędną, ponieważ to klienci będą decydowali, jaki typ urody będzie uwzględniony w ich przedsięwzięciu. Najważniejsze w tym zawodzie jest zdrowe i zadbane ciało, a także kultura osobista.

Na czym polega i jak rozpocząć pracę jako modelka?

Po pierwsze wszystkie osoby chcące pracować w modelingu na świecie muszą posiadać swoją książkę, w której zebrane są zdjęcia przedstawiające ją zarówno w makijażu, jak i bez niego, a także zdjęcia portretowe oraz całej sylwetki. Kompozytka, bo tak zdrobniale określa się kompozyty, to kilka zdjęć modelki wydrukowanych na dobrej jakości papierze wraz z podstawowymi informacjami o modelce: imię i nazwisko, wzrost, waga, rozmiar noszonego obuwia, kolor oczu, a także nazwą agencji modelek.

jak wygląda praca modelki

Castingi – praca dla modelki

Większość czasu modelce zajmuje branie udziału w różnego rodzaju castingach, dzięki którym może być ona zaangażowana do sesji fotograficznej lub pokazu mody. Eliminacje jednak polegają na ocenieniu, czy dany typ urody będzie pasował do konkretnego zlecenia, czy modelka jest fotogeniczna. Na końcu sprawdza się, czy dziewczyna ma odpowiedni charakter do takiej pracy i czy ten zawód jest dla niej odpowiedni. Wbrew obiegowej opinii, rzadko kto chce pracować z kimś, kto ma wyłącznie ładną buzię. Dlatego po wstępnej kwalifikacji ze względu na urodę sprawdza się, czy dana osoba potrafi współpracować z choreografem lub fotografem. W obu przypadkach zyskują dziewczyny, które szybko się uczą, są cierpliwe i nie grymaszą na warunki. To one częściej otrzymują oferty pracy dla modelek.

oferty pracyWspółpraca z fotografem

Kiedy modelce uda się pomyślnie przejść casting na sesję fotograficzną, to czeka ją dzień pełen… czekania. Najpierw musi czekać, aż zostaną jej zrobione makijaż oraz fryzura. Później czas na odzież – jej przymiarki, dopasowanie oraz odpowiednie ułożenie na modelce, a następnie na odpowiednie dobranie oświetlenia. Po tym wszystkim dopiero nadchodzi czas na ustawienie się przed obiektywem i słuchanie poleceń fotografa. Pozowanie wymaga sprawności fizycznej, ponieważ trzeba długo zajmować jedną pozycję w bezruchu i niewyćwiczone mięśnie szybko zaczynają protestować. Później czeka się na zgranie zdjęć na komputer i ich ocenę przez fotografa. Potem modelkę czekają albo dodatkowe ujęcia, albo zmiana charakteryzacji i cały proces zaczyna się od nowa.

Praca na wybiegu – jak zostać modelką?

To, jak będą wyglądały pokazy mody lub sesje zdjęciowe, w dużej mierze zależy od choreografa, który je organizuje. Najpierw jednak trzeba poczekać aż makijażyści i fryzjerzy skończą swoją pracę. Choreograf wyznacza kolejność wychodzenia poszczególnych dziewczyn, sposób poruszania się, a także czas przejścia. Podczas pokazu ciało modelki musi prezentować się nienagannie, dlatego ważna jest codzienna aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Wyglądająca niezdrowo osoba może zepsuć wizerunek całej kampanii, dlatego próby do dobrze przygotowanego pokazu trwają przez dłuższy okres. Pozwala to modelkom utrwalić przebieg prezentacji, a organizatorzy mogą sprawdzić, czy wybrane przez nich modelki spełniają wyznaczone standardy.

Modeling staje się coraz popularniejszy wśród młodych dziewczyn. Pomimo że jest tak trudno, warto spróbować swoich sił i zgłosić się na przykład do naszej agencji. W rzeczywistości praca modelki jest bardzo ciężka, niż się wydaje. Pracuje się nie raz po kilkanaście godzin. Przede wszystkim na modelkę wybiegową trzeba mieć odpowiednie wymiary, inaczej jest w przypadku fotomodelki, kiedy wystarczy być fotogenicznym i potrafić pracować z fotografem. Szczegółowe informacje co do wymiarów podajemy na innych postach naszego blogu. Trzeba wspomnieć, że modelka zazwyczaj pracuje kilka lat.

Casting na statystów jak wygląda?  Agencje modelingowe wymagania  Na czym polega praca hostessy?  Hostessa – co to za praca?

1 komentarz

  • Lina Krawczuk 12 marca, 2020 - 11:25pm

    Dzien dobry, mi bardzo podoba praca modelki, chciałaby spróbować .

    Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *