Blog

Najnowsze wpisy

Jak zostać modelem?

jak zostać modelem

Jak zostać modelem? – agencja modeli Infernal udziela kilka przydatnych informacji

Od malucha słyszysz, że masz niemal ikoniczną sylwetkę i jesteś bardzo przystojny? Nie narzekasz na brak zainteresowania płci przeciwnej, w gronie znajomych cechujesz się niebanalnym wyglądem i bardzo często dostajesz rady, by spróbować swoich sił w branży modelingu? Chcesz się dowiedzieć, jak zostać modelem i sprawdzić swoje predyspozycje?

Jak zostać modelem? W pierwszej kolejności: krytyczna ocena samego siebie

„Wygląd” to bardzo subiektywna cecha. W branży modelingu nie liczy się to, że babcia uważa Cię za swojego najprzystojniejszego wnuczka, a znajome na studiach ustawiają się do Ciebie w kolejce, ale to, czy spełniasz adekwatne wymagania. Może to zabrzmieć mało optymistycznie, ale warto krytycznie oceniać swoje predyspozycje. Jeśli rozmyślasz, jak zostać modelem, to przede wszystkim sprawdź, czy spełniasz wymagania branży modelingu, a te przedstawiają się następująco:

  • wiek – od 14 do 22 lat;
  • wzrost – od 185 cm do 192 cm;
  • waga – do 85 kg.

jak zostać modelemKandydat na profesjonalnego modela powinien się także wyróżniać:

  • pięknymi zdrowymi włosami w naturalnym kolorze;
  • zrównoważoną budową sylwetki;
  • zdrową skórą;
  • ciekawą twarzą.

Na drodze do ogromnej kariery może stanąć piercing, tatuaże i inne modyfikacje sylwetki. Dobrze jest unikać nadmiernego opalania.

Te wymagania odnoszą się do facetów, którzy chcą zrobić prawdziwą karierę w modelingu, oczywiście na skalę międzynarodową. Im młodszy jesteś, tym znacznie lepiej i im bliższy „ideałowi”, tym większe masz szanse w branży modelingu. Nie znaczy to jednak, że wiek powyżej 22 lat czy też waga powyżej 85 kg całkowicie dyskwalifikują Cię w branży modelingu. Jeśli zachwycisz swoim wyglądem zewnętrznym i cechami osobowości, łowcy talentów z pewnością przymkną oko na niektóre mankamenty.

Nie poddawaj się, jeśli nie spełniasz wyżej wyszczególnionych wymagań. Są one stawiane modelom i fotomodelom, którzy wiążą z modelingiem swoją przyszłość i chcą uczynić go podstawowym (lub jedynym) źródłem dochodu. Zasady te nie dotyczą modeli alternatywnych lub pracujących na mniejszą skalę czy jedynie podczas sesji fotograficznych.

modeling męskiWspółpraca z agencją modeli – najlepsza odpowiedź na pytanie, jak można zostać modelem

Żeby być w branży, potrzebujesz „pleców” – musisz mieć osobę, która Cię wesprze i wypromuje, a taką pomoc oferuje agencja modelingu. Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać modelem, to musisz dążyć do zdobycia kontaktów w modelingu, a na własną rękę jest to bardzo ciężkie. Dołączenie do bazy twarzy agencji modeli i fotomodeli sprawia, że dajesz się odkryć. Potencjalni kontrahenci mogą Cię w ten sposób dostrzec i docenić, a to przyniesie pierwsze angaże. Jeśli poszukujesz sprawdzonego partnera, który poprowadzi Cię w branży modelingu, dołącz do naszej Agencji Artystycznej Infernal.

Pierwsze przedsięwzięcia i co dalej?

Wielu mężczyzn rozpoczynających przygodę z modelingiem zastanawia się, jak zostać modelem, który nie może opędzić się od różnych przedsięwzięć? Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta – powinieneś próbować swoich sił w różnych projektach i zdobywać cenne doświadczenie. Przyda się też hart ducha, rzetelne angażowanie i umiejętność dopasowania. Jeśli będziesz elastyczny, kontrahenci to docenią, a kariera zacznie się szybko rozwijać. Postaw na dobry PR, staraj się zaistnieć w świadomości ludzi w optymistycznym znaczeniu, pozyskuj nowe kontakty i w każdej sytuacji zyskuj okazje do rozwoju, a na pewno go zdobędziesz.

Czym zajmuje się agencja hostess?  Dwie fotomodelki na sesji zdjęciowej w Białce Tatrzańskiej  Kto to jest statysta?  Polityka prywatności


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *