Blog

Najnowsze wpisy

Wzrost modelki

wzrost modelki

Wzrost modelki – czy jest ważny w pracy na wybiegu

Wzrost modelki, wydaje się jedną z główniejszych kwestii – w ogólnej opinii jedynie stosunkowo wąski przedział gwarantuje dostęp do świata wybiegów i sesji fotograficznych. Czy aby na pewno tak jest? Poznaj wzrost najlepszych modelek, znaczenie tej cechy i uzyskaj więcej informacji o możliwościach, które stoją przed Tobą w modelingu.

Wzrost modelek ze wąskiego topu

Uważa się, że wzrost modelki powinien oscylować między 174 a 180 cm. Czy faktycznie? Oto lista popularnych modelek i ich wzrostu. Jak się okazuje, aby trafić na wybiegi miast mody czy okładki ekskluzywnych czasopism, nie trzeba mieścić się w kanonie. Ile centymetrów wzrostu mają modelki, których kariera przypadła na poprzednie dekady lub aktualne czasy?

 • Kate Moss – 170 cm.
 • Gigi Hadid – 178 cm.
 • Kaia Gerber – 175 cm.
 • Anja Konstantinova – 163 cm.
 • Cara Delevingne – 177 cm.
 • Twiggy Lawson – 165 cm.
 • Georgia May Jagger – 170 cm.
 • Devon Aoki – 165 cm.
 • Anja Rubik – 179 cm.
 • Cindy Crafword – 175 cm.
 • Kendal Jenner – 178 cm.
 • Hailey Bieber – 171 cm.
 • Gisele Bundchen – 180 cm.
 • Bella Hadid – 175 cm.
 • Alice Dellal – 168 cm.

Rzeczywiście, najlepsze modelki końca XX i początku XXI wieku mieszczą się najczęściej w przedziale jeśli chodzi o wzrost od 174 do 180 cm. W przeszłych dekadach ten wzrost był bliższy średniej liczonej dla pań (między 160 a 170 cm). Jak zatem zapatrywać się na teraźniejszą karierę, gdy nie mieścisz się w kanonie najlepszych supermodelek?

wzrost modelkiWzrost może być całkiem różny u modelki

Zacznijmy od tego, że zaprezentowaliśmy jedynie kilka, kilkanaście nazwisk ze ścisłego topu modelek. Tymczasem w branży modelingowej pracuje dużo więcej dziewczyn i kobiet, których wzrost jest bardzo różny u modelki. Wszystko zależy od wymagań projektantów, reżyserów pokazów mody czy organizatorów sesji fotograficznych i fotografów. Szczególnie w fotomodelingu wzrost przestaje mieć bardzo duże znaczenie, a liczą się inne walory wyglądu. Cechą teraźniejszości jest wychodzenie poza schemat, poza ramy. Uroda ma aktualnie wiele definicji, dlatego niestandardowy wzrost wcale nie musi przekreślać Twoich szans na karierę.

modelkiCo jeszcze oprócz wzrostu – nie obawiaj się wyjściem poza ramy

W zasadzie i według stereotypów modelka ma dużą szansę na karierę jedynie pod warunkiem wpisywania się w kanon wzrostu oraz wymiarów sylwetki (biustu, talii, bioder). Prawda przeczy jednak takiemu postawieniu sprawy. Mniejsza lub większa miseczka biustu, węższe lub szersze biodra – na wybiegach modowych czy sesjach fotograficznych coraz bardziej stawia się na różnorodność. Weź pod uwagę nawet znane programy telewizyjne związane z modelingiem. Czy ich wszystkie modelki są dla siebie niczym bliźniaczki i mają taki sam wzrost? Wręcz przeciwnie, przed kamerą i wielomilionową widownią docenia się przede wszystkim zróżnicowanie wyglądu i inne cechy, które gwarantują sukces.

Teraźniejsza topmodelka powinna być charyzmatyczna i otwarta na różne wyzwania modowe. Sesje zdjęciowe bywają bardzo nietypowe i trudne. Trzeba potrafić współpracować z ludźmi z różnych kręgów kulturowych, podróżować po całym świecie, uczyć się języków obcych. Należy wiedzieć, jak grać swoim wyglądem, jak wykorzystać charakterystyczne cechy twarzy czy pozostałych części sylwetki.

Podsumowując ten wątek: ciężka praca, rozwój kompetencji, a przy tym troska o wygląd. Na ścieżkach kariery zawodowej w modelingu wzrost ma jedynie określone znaczenie. Pewne, ale nie przeważające….

Czy Twój wzrost zagwarantuje Ci karierę fotomodelki lub modelki?

Zamiast odkładać marzenia na bliżej nieokreślone „potem”, już teraz otwórz się na nowe, ciekawe perspektywy zawodowe i potencjalną przygodę z modelingiem. Wejdź na naszą stronę internetową – casting i wypełnij formularz aplikacyjny dla modelki.

 • Załącz kilka pięknych, aktualnych, możliwie jak najlepszych jakościowo zdjęć, które ukazują Twoją urodę według wytycznych wskazanych na naszej stronie internetowej.
 • Uzupełnij poszczególne rubryki dotyczące danych personalnych czy informacji na temat Twojej urody – wzrost modelki, waga, kolor oczu i włosów, rozmiar stopy, wymiary ciała itp.
 • Załącz opcjonalne informacje w kwestii znaków szczególnych, zainteresowań, profili w mediach społecznościowych, doświadczenia czy znajomości języków obcych.
 • Przedstaw zakres i obszar potencjalnej współpracy, na przykład w branży jako statystka, epizodystka, aktorka, modelka, fotomodelka, tancerka czy hostessa.

jakie cechy powinna mieć idealna hostessa lub promotorkaAgencja modelek Infernal prowadzi rekrutację w całym kraju. Jeśli zobaczysz portfolio agencji z ostatnich 10 lat, a również sprawdzisz bazę współpracowników, szybko dostrzeżesz, że wzrost modelki czy jej wymiary bywają dosyć odległe od wymaganego „kanonu”. Współczesny biznes potrzebuje jednak urody o różnych obliczach, a niektóre sesje fotograficzne, spoty reklamowe czy epizody filmowe wręcz wymagają bardzo róznych cech wyglądu.

Skontaktuj się i wyślij swoje portfolio – być może w odpowiedzi dostaniesz zaproszenie na casting, a Twoja ścieżka kariery związana z modelingiem nabierze znacznego rozpędu. Wiek, wzrost, waga, wymiary modelki – to wszystko umowne podpunkty. Najważniejsze są przede wszystkim marzenia, ciężka praca, ciągły upór w dążeniu do wyznaczonego celu i… prawidłowe prowadzenie kariery. Dlatego od samego początku warto współpracować z profesjonalną agencją modelek reprezentującą interesy w kontakcie z klientami. Dzięki agencji Infernal jesteś w stanie przeżyć ciekawą przygodę, na przykład na wybiegach domów mody czy w czasie profesjonalnych sesji fotograficznych.

Wymiary modelki  Dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?  Fotomodelka praca  Agencja modelingu


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.