Blog

Najnowsze wpisy

Czym zajmuje się agencja hostess?

czym zajmuje się agencja hostess

Czym zajmuje się agencja hostess?

Organizacja wszelkiego rodzaju wydarzeń eventowych wymaga konkretnej oprawy artystycznej i musi być to nie tylko oprawa gastronomiczna czy wizualna, ale również personalna. Na prawie wszystkich bardzo ważnych imprezach pracują hostessy z agencji. Warto sobie dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czym zajmuje się agencja hostess i w czym dokładnie może Ci pomóc?

Agencja hostess i modelek – jakimi zadaniami zajmuje się taka firma?

Agencja hostess to firma funkcjonująca w branży artystycznej i zajmująca się przede wszystkim rekrutacją hostess i hostów na potrzeby różnego rodzaju wydarzeń – firmowych, modowych czy reklamowych. W takiej firmie zrobiony jest specjalny bank twarzy, do którego mogą zapisać się tylko starannie wyselekcjonowane dziewczyny na hostessy. W zależności od potrzeby podjąć współpracę z agencją mogą osoby o każdych typach urody. Oczywiście jak dobrze wiemy, w zasadzie hostessy są młode i atrakcyjne. Osoby do banku hostess akceptuje się po rekrutacji ogólnej lub specjalnym castingu, gdzie bierze się wymagania konkretne przez klienta.

Żeby zrozumieć dokładniej, czym zajmuje się agencja hostess, trzeba sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć na proste pytanie, czym zajmują się hostessy. Zawód hostessy jest w naszym kraju stosunkowo dość młody, ale staje się coraz popularniejszy. Hostessa to inaczej gospodyni spotkania. Osoba dbająca o dobrą atmosferę wśród gości i służąca w razie czego im pomocą. Dosłownie tak, jak gospodyni podczas rodzinnego obiadu. Hostessy witają na pewno gości przybyłych na wydarzenie. Degustują ich różnymi smakołykami i napojami, prezentują ofertę i oprowadzają po obiekcie organizacji wydarzenia. Agencja hostess często zajmuje się podejmowaniem decyzji. Najważniejsze, aby hostessa w pierwszej kolejności spełnienia konkretne wymagania, a najważniejszymi z nich są:

  • nienaganna uroda;
  • wysoka komunikatywność interpersonalna;
  • umiejętności sprzedażowe produktów i usług;
  • znajomość języka angielskiego.

czym zajmuje się agencja hostess

Praca hostessy – gdzie się zazwyczaj odbywa?

Hostessa powinna ślicznie wyglądać (czym odzwierciedli atrakcyjność promowanego przez nią eventu) i potrafić porozumieć się ze zaproszonymi gośćmi. Takimi kwestiami jak poprawienie wyglądu, nie zajmuje się agencja hostess. Hostessy są zatrudniane zazwyczaj podczas eventów lokalnych, jak i ogólnopolskich wydarzeń, w których udział biorą setki, a nawet tysiące uczestników. Wybranie odpowiednich ludzi do obsługi takich eventów jest równoznaczne z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu i z problemami kwestii technicznej takich jak:

  • przeprowadzeniem castingu,
  • wyborem personelu,
  • zawarciem z nimi umów,
  • podstawowymi kursami.

Klienci, którzy potrzebują dosłownie „zdjąć ze swoich barków” te zadania, nawiązują współpracę z taką firmą jak agencja hostess, która zajmuje się tymi obowiązkami. Taka firma zobowiązuje się na przejęcie wszystkich zadań. Agencja hostess zrzesza hostessy, a potem zleca im pracę w wydarzeniach, na których potrzebna jest profesjonalna obsługa.

czym zajmuje się agencja modelek?

Plusy ze współpracy z agencją hostess

Dzięki nawiązaniu współpracy z agencją hostess, dziewczyny na hostessy czy modelki nie muszą same na własną rękę poszukiwać dla siebie pracy. Dodatkowo zmagać się za każdym razem z formalnościami, jakich trzeba dopełnić, podejmując określone zlecenie. W razie współpracy z agencją hostessa nie jest zatrudniana przez organizatora danego wydarzenia, ale przez agencje hostess. Wszystkie okoliczności prawne takie firmy załatwiają bezpośrednio z organizatorem. To daje rezultaty, że hostessa może się skupić wyłącznie na swoich zadaniach. Ma bowiem pełną gwarancję zatrudnienia, a dodatkowo atrakcyjne honorarium. Dzięki podjęciu współpracy z agencją dwie strony (zarówno hostessa, jak i klient) oszczędzają czas i dostają słowo zadowalającej obsługi.

Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?  Najlepsza agencja hostess  Agencja statystów  Na czym polega praca hostessy?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *