Blog

Najnowsze wpisy

Czym zajmuje się agencja modelek?

czym zajmuje się agencja modelek?

Czym zajmuje się agencja modelek?

Czym się zajmuje agencja modelek? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule. Coraz więcej młodych pięknych kobiet marzy o pracy w zawodzie modelki. Zdobywanie nowych angaży i zaistnienie w tej branży wymaga jednak odpowiednich działań i sporego wsparcia. Większość kandydatek na modelki wybiera natomiast współpracę z najlepszymi agencjami modelek.

czym zajmuje się agencja modelek?Agencja modelek – podmiot, który kreuje modelki

Agencja modelek jest firmą działającą w branży modelingu. Firma tego typu rekrutuje modelki i często również hostessy. Wyszukuje dla nich zlecenia i udziela pomocy potrzebnej na każdym etapie kariery. Agencja modelek zajmuje się przede wszystkim szukaniem dziewczyn spełniających ustalone wymagania, podpisuje z nimi umowy o współpracę oraz prowadzi ich kariery. Firma działająca w branży modelingowej organizuje specjalne castingi na potrzeby polskich i zagranicznych klientów. W czasie tych castingów wybiera się najbardziej interesujące osoby i zajmuje się wszystkimi formalnościami potrzebnymi przed ich startem w nowej branży.

1. Wyszukiwanie angaży

W agencjach modelek pracują tzw. łowcy nowych talentów. Zadaniem tych pracowników jest robienie castingów, czyli rekrutacji wśród kandydatek na modelki.

„Łowca twarzy często zwraca uwagę na wygląd kobiety, która uczestniczy w castingu, ale ładna twarz i atrakcyjna figura nie wystarczą do tego, by stać się profesjonalną modelką. Podczas castingu pod uwagę brany jest także osobowość każdej kandydatki – jej charakter, umiejętności interpersonalne, zaangażowanie i wiele innych ważnych cech” – mówi Art Direktor Dariusz Sokołowski, właściciel agencji Infernal zatrudniającej modelki, statystów, modeli, hostessy, aktorów i statystów.

Po nawiązaniu współpracy z daną kandydatką agencja modelek zajmuje się jeszcze przygotowaniem jej profesjonalnego portfolio fotograficznego z opisem. Poszukuje dla niej angaże i negocjuje warunki umów z klientami. Nacisk jest w tym przypadku kładziony nie tylko na znalezienie odpowiedniego zlecenia, ale również na wynegocjowanie jak najlepszych warunków współpracy – nie tylko finansowych, ale też związanych z ewentualnym zapewnieniem zakwaterowania w czasie wyjazdów czy kosztami podróży. Agencja oferuje przede wszystkim sporą różnorodność ofert pracy. Zaczynając od zatrudnienia na pokazach mody, przez sesje zdjęciowe, a na modelingu określonych części ciała (makeup czy fryzur) kończąc.

2. Wspieranie w rozwoju kariery

Agencja modelek zajmuje się nie tylko szukaniem zleceń dla współpracujących z nią pań, ale także prowadzeniem ich po ścieżce zawodowej. Agencja modelek dba o godny wizerunek zatrudnionych osób. Organizuje ponadto im kursy, pozwala nawiązywać liczne kontakty w show biznesie. Nawet zadba o ich przyszłość po zakończeniu przygody w modelingu.

Kto może nawiązać współpracę z profesjonalną agencją modelek?

Agencja modelek jest zwykle otwarta na nawiązanie współpracy z każdą osobą. Trzeba mieć oczywiście spełnione minimalne wymagania, tak jak:

  • odpowiedni wiek,
  • wzrost,
  • wymiary sylwetki,
  • odznaczanie się interesującą urodą,
  • silny charakter.

Ostateczna decyzja natomiast o możliwości zaistnienia w świecie modelingu zależy jednak od danej agencji. Wymagania w stosunku do dziewczyn są co prawda dość wygórowane, ale warto spróbować swojego szczęścia w tej jakże ciekawej specjalizacji.

Jeśli masz pewność, że masz potencjał na modelkę, zgłoś się na casting poprzez formularz zawarty na naszej stronie internetowej.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *