Blog

Najnowsze wpisy

Czym zajmuje się agencja modelek?

czym zajmuje się agencja modelek?

Czym zajmuje się agencja modelek?

Czym się zajmuje agencja modelek? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule. Coraz więcej młodych pięknych kobiet marzy o pracy w zawodzie modelki. Zdobywanie nowych angaży i zaistnienie w tej branży wymaga jednak odpowiednich działań i sporego wsparcia. Większość kandydatek na modelki wybiera natomiast współpracę z najlepszymi agencjami modelek.

Agencja modelek – podmiot, który kreuje modelki

Agencja modelek jest firmą działającą w branży modelingu. Firma tego typu rekrutuje modelki i często również hostessy. Wyszukuje dla nich zlecenia i udziela pomocy potrzebnej na każdym etapie kariery. Agencja modelek zajmuje się przede wszystkim szukaniem dziewczyn spełniających ustalone wymagania, podpisuje z nimi umowy o współpracę oraz prowadzi ich kariery. Firma działająca w branży modelingowej organizuje specjalne castingi na potrzeby polskich i zagranicznych klientów. W czasie tych castingów wybiera się najbardziej interesujące osoby i zajmuje się wszystkimi formalnościami potrzebnymi przed ich startem w nowej branży.

czym zajmuje się agencja modelek

1. Wyszukiwanie angaży przez agencje

W agencjach modelek pracują tzw. łowcy nowych talentów. Zadaniem tych pracowników jest robienie castingów, czyli rekrutacji wśród kandydatek na modelki.

„Łowca twarzy często zwraca uwagę na wygląd kobiety, która uczestniczy w castingu, ale ładna twarz i atrakcyjna figura nie wystarczą do tego, by stać się profesjonalną modelką. Podczas castingu pod uwagę brany jest także osobowość każdej kandydatki – jej charakter, umiejętności interpersonalne, zaangażowanie i wiele innych ważnych cech” – mówi Art Direktor Dariusz Sokołowski, właściciel agencji Infernal zatrudniającej modelki, statystów, modeli, hostessy, aktorów i statystów.

Po nawiązaniu współpracy z daną kandydatką agencja modelek zajmuje się jeszcze przygotowaniem jej profesjonalnego portfolio fotograficznego z opisem. Poszukuje dla niej angaże i negocjuje warunki umów z klientami. Nacisk jest w tym przypadku kładziony nie tylko na znalezienie odpowiedniego zlecenia, ale również na wynegocjowanie jak najlepszych warunków współpracy – nie tylko finansowych, ale też związanych z ewentualnym zapewnieniem zakwaterowania w czasie wyjazdów czy kosztami podróży. Agencja oferuje przede wszystkim sporą różnorodność ofert pracy – zaczynając od zatrudnienia na pokazach mody, przez sesje zdjęciowe, a na modelingu określonych części ciała (makeup czy fryzur) kończąc.

2. Wspieranie w rozwoju kariery

Agencja modelek zajmuje się nie tylko szukaniem zleceń dla współpracujących z nią pań, ale także prowadzeniem ich po ścieżce zawodowej. Agencja modelek dba o godny wizerunek zatrudnionych osób. Organizuje ponadto im kursy, pozwala nawiązywać liczne kontakty w show-biznesie. Nawet zadba o ich przyszłość po zakończeniu przygody w modelingu.

czym zajmuje się agencja hostessKto może nawiązać współpracę z profesjonalną agencją modelek?

Agencja modelek jest zwykle otwarta na nawiązanie współpracy z każdą osobą. Trzeba mieć oczywiście spełnione minimalne wymagania, tj.:

  • odpowiedni wiek,
  • wzrost,
  • wymiary sylwetki,
  • odznaczanie się interesującą urodą,
  • silny charakter.

Ostateczna decyzja natomiast o możliwości zaistnienia w świecie modelingu zależy jednak od danej agencji. Wymagania w stosunku do dziewczyn są co prawda dość wygórowane, ale warto spróbować swojego szczęścia w tej jakże ciekawej specjalizacji, jaką jest praca jako modelka.

Jeśli masz pewność, że masz potencjał na modelkę, zgłoś się na casting i wyślij zdjęcia do naszej agencji modelek poprzez formularz zawarty na stronie internetowej lub napisz do nas wiadomość e mail.

Czym się zajmuje i co musi umieć hostessa?  Jak zostać modelką?  Agencja modelingu  Agencja modelingu Warszawa


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *