Blog

Najnowsze wpisy

Agencja statystów Katowice

agencja statystów Katowice

Agencja statystów Katowice Infernal – jak funkcjonuje i jak się zgłosić?

Marzysz o tym, aby móc zagrać w ulubionym filmie? Nie masz doświadczenia ani skończonej szkoły filmowej, a jednak chęci zaistnienia na ekranie Cię nie opuszcza? A może chcesz po prostu znaleźć lekką i dobrze zarobkową pracę dodatkową? Statystowanie w filmach, serialach i reklamach to bardzo ciekawe doświadczenie, a w zdobyciu zleceń pomoże Ci agencja statystów Katowice Infernal zrzeszająca początkujących.

Agencja statystów Katowice Infernal – jak działa?

Agencja statystów Infernal to firma współpracująca ze statystami i osobami na statystów oraz z producentami i ludźmi odpowiedzialnymi za produkcje filmów, seriali, teledysków czy reklam. Producenci, chcąc oszczędzić sobie czasu i kosztów na znalezienie odpowiednich twarzy do swoich zleceń kontaktują się z agencją statystów w Katowicach i przekazują jej obowiązki znalezienia odpowiedniej obsady filmowej do swoich realizacji bądź też proszą o przedstawienie sylwetek współpracujących z agencją osób na statystów i wybierają z banku zdjęć osoby o określonych cechach.

Agencja statystów Katowice proponuje współpracującym z nią statystom zlecenia. Jeśli projekty są interesujące, statyści je przyjmują, podpisują umowy i mają zapewnioną pracę w ciekawych przedsięwzięciach, a przy tym bez konieczności uczenia się określonych ról czy dysponowania konkretnym doświadczeniem w odgrywaniu określonych scen. Statysta prawie zawsze zatrudniony przez agencję, natomiast agencja statystów rozlicza się osobno z Klientem. Wszystkie strony kontraktu są zadowolone: Klient bardzo szybko znajduje statystów, statysta otrzymuje pracę, a agencja statystów Katowice może się rozwijać.

agencja statystów KatowiceJak wysłać zgłoszenie do agencji statystów w Katowicach?

Dołączenie do bazy twarzy agencji statystów w Katowicach jest bardzo proste. Osoby na statystów nie muszą spełniać żadnych wymagań ani pod względem swojego warsztatu aktorskiego, ani wyglądu zewnętrznego. Statysta „gra tło” – jest ważny, ale w zasadzie nie musi mieć żadnych zdolności aktorskich. Każdy kandydat na statystę może się zgłosić na casting online za pomocom naszej strony internetowej. Wystarczy kliknąć w zakładkę Casting i wypełnić formularz rekrutacyjny.

agencja hostess KatowiceIle płaci nasza agencja statystów Katowice?

Wynagrodzenia, na jakie mogą liczyć współpracownicy agencji statystów w Katowicach, są zależne tak naprawdę od budżetu konkretnej realizacji. Agencja negocjuje stawki ze kontrahentami, by zapewnić  zyski zarówno sobie, jak i statystom. Zrozumiałe jest jednak, że wynagrodzenia statystów nie są takie same, jak honorarium aktorów. Umowa ze statystą może uwzględniać:

 • stawkę godzinową;
 • konkretną wypłatę;
 • indywidualne rozliczenie.

Statyści za jeden dzień zdjęciowy mogą zarobić nawet 200-300 zł, więc jak na tak małą skalę zaangażowania w pracę, jest to świetny zarobek.

Kto może zacząć współpracę z agencją statystów w Katowicach?

Statystą może zostać w zasadzie każdy – zarówno kobieta, jak i mężczyzna czy też dziecko. Wiek, wygląd, charakter ani umiejętności nie mają absolutnie znaczenia. Wybór statystów zawsze zależy od konkretnej produkcji filmowej i tego, jakie osoby mają odgrywać tłum w danej scenie. Statystami mogą być bez problemu maluchy, młodzież, trzydziestolatkowie lub seniorzy. Praca statysty jest przede wszystkim polecana osobom, które chcą sobie dorobić, na przykład studentom, młodym mamom, emerytom, ale też każdemu, kto czuje pociąg do ekranu i poszukuje nowych doświadczeń.

Jak zostać modelką?  Sesja zdjęciowa z modelami w Katowicach  Jak wygląda praca modelki  Modelka i model na sesji ślubnej w Katowicach  Agencja aktorska jak się dostać?  Agencja statystów i epizodystów Warszawa  Statyści Warszawa

2 komentarze

 • Sebastian 27 czerwca, 2021 - 10:57pm

  Dziej dobry.
  Jestem zainteresowany zaistnieniem jako statysta na początku. Jakie kroki musiałbym podjąć. Pozdrawiam

  Odpowiedz

  • darek2021 28 czerwca, 2021 - 9:17am

   Pierwszym krokiem jest wysłanie zgłoszenia do naszej agencji statystów

   Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *