Blog

Najnowsze wpisy

Casting na modela

casting na modela

Casting na fotomodela i modela – agencja modeli Infernal

Marzysz o zaczęciu kariery modelki czy modela i zastanawiasz się, czy masz szansę na współpracę z agencją, a jeśli tak – jak dokładnie przedstawia się pierwszy casting? Poniżej zamieściliśmy odpowiedzi na istotne pytania. Przygotuj się i spełniaj swoje marzenia!

Jakie mam szanse na współpracę z agencją modelingu?

Wielu nastolatków i mężczyzn myśli: „casting na modela? To nie dla mnie, na pewno się nie sprawdzę”. Również tak masz? Zwróć przede wszystkim uwagę na liczebność możliwości. Nawet jeżeli nie masz wysokiego wzrostu, fryzury czy pięknej muskulatury, które zazwyczaj kojarzą się z fotomodelami, potrzeby rynku reklamowego są dużo większe, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest szansa, że Twój wizerunek i Twoja osobowość będą pasować do konkretnych realizacji niezależnie od takich kwestii jak wiek czy wzrost. Różny charakter osób przybiera też do współpracy, który jest nawiązywany po przeprowadzeniu przesłuchania. Agencja modelek i modeli Infernal poszukuje:

 • modelek i modeli,
 • hostów,
 • statystów,
 • fotomodeli,
 • epizodystów,
 • aktorów,
 • tancerzy.

casting na modelaCasting na modela – jak można zostać zaproszonym?

Aby otrzymać zaproszenie na casting na modela, należy uzupełnić skrupulatnie formularz zgłoszeniowy. Firma potrzebuje nie tylko podstawowych informacji kontaktowych, ale też:

 • szczegółów dotyczących wizerunku (np. wzrost, waga, kolor oczu i włosów),
 • dodatkowych danych (np. znajomość języków obcych, określone miejsce pracy, zainteresowania, doświadczenie).

To Ty jako model wskazujesz, w jakiej roli siebie widzisz. Określasz, czy chcesz trafić na plan nagraniowy, profesjonalną sesję zdjęciową, czy eventy firmowe. Wymogiem formularza zgłoszeniowego – przynajmniej w agencji modeli i modelek Infernal – jest załączenie przynajmniej trzech fotografii twarzy i sylwetki. Zdjęcia powinny być aktualne, wysokiej jakości i wyraźnie prezentujące Twoją urodę (bez okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy czy mocnego makijażu). Informacje i zdjęcie, które udostępniasz agencji, są potrzebne w procesie rekrutacji i przetwarzane w zakresie wskazanym w regulaminie i polityce prywatności.

Prawidłowo uzupełniony i przesłany formularz stanowi podstawę do otrzymania wiadomości i telefonu w sprawie ewentualnych angaży. W ten sposób możesz trafić na swój pierwszy profesjonalny casting.

casting na statystów jak wyglądaJak należy się przygotować na casting?

Wskazany casting na modela organizowany przez agencję przebiega według dość stałego schematu: próbną sesję fotograficzną poprzedzoną rozmową z pracownikiem agencji. Zawczasu sprawdź dokładnie, gdzie masz przyjechać, ile czasu to zajmie, upewnij się, że się nie spóźnisz.

W trakcie takiej rozmowy zachowuj się naturalnie, skup się na konkretnych i szczerych odpowiedziach na zadane pytania. Jeżeli deklarujesz znajomość języków obcych, spodziewaj się krótkiego testu sprawdzającego, czy faktycznie swobodnie posługujesz się np. angielskim. Osoby pracujące w agencji chcą podczas castingu ocenić potencjał modela – zauważyć jego silne strony, poznać zainteresowania, odkryć dodatkowe atuty przydatne w trakcie współpracy.

Stałym elementem castingu na modela jest także sesja fotograficzna – zarówno w ciuchach, jak i szortach. Zapewne przed spotkaniem dostaniesz wytyczne i wskazówki dotyczące odzieży czy planowanych zdjęć. Bądź gotowy na pozowanie w studio i krótką rozmowę z fotografem. To zazwyczaj osoba, której zadaniem jest ośmielić i rozluźnić początkującego modela.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą jako model, to zaparzamy serdecznie do naszej agencji. Zgłoszenie możesz wysłać przez aplikację dostępną na naszej stronie internetowej. W tym celu prosimy o uzupełnienie wszystkich wymaganych pól, w tym podanie swoje imię i nazwisko, adres email i załączenie aktualnych zdjęć. Nasza siedziba znajduje się w mieście Warszawa. Życzymy powodzenia!

Prywatności / Copyright © 2021 Agencja Infernal. All Rights Reserved. Model Agency

Hostessy casting  Agencja modeli Warszawa  Agencja modelingu  Agencja modelingu Warszawa

9 komentarzy

 • Marcin Podbereźny 13 marca, 2021 - 3:18pm

  Hej. Nazywam się Marcin, mam 187 cm wzrostu, 86 kg wagi, kolor oczu zielony, włosy blond

  Odpowiedz

 • Daniel Lekowski 9 kwietnia, 2021 - 4:43pm

  Interesuje mnie praca w modelingu.

  Odpowiedz

  • darek2021 9 kwietnia, 2021 - 4:45pm

   Zapraszamy do wysłanie zgłoszenia do naszej agencji. Formularz jest dostępny w zakładce casting.

   Odpowiedz

 • Robert 25 czerwca, 2021 - 11:17pm

  Witam jestem Robert. Chciałbym zacząć przygodę w modelingu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

  Odpowiedz

  • darek2021 26 czerwca, 2021 - 9:51am

   Zapraszamy do wysłania zgłoszenie do naszej agencji modeli przez formularz – Casting.

   Odpowiedz

 • Marek Kilan 4 lipca, 2021 - 7:52pm

  Mam na ime Marek i mam 142 cm wzrozstu i warze 41 kg , mam 11 lat i to chyba wszystko (:

  Odpowiedz

  • Oliwier Wojciechowski 6 sierpnia, 2021 - 7:25am

   Mam na imie Oliwier i mam 181 cm wzrostu i ważę 60 kilo mam 15 i chciałbym zacząć przygodę z modelingiem

   Odpowiedz

 • Jakub 8 lipca, 2021 - 11:25pm

  Witam. Nazywam się Jakub jestem szczupłym, wysokim (195cm) 19 letnim chłopakiem, wiecznie uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony na nowe doświadczenia i z przyjemnością chciałbym zacząć przygodę z modellingiem. 🙂

  Odpowiedz

 • Karol Jurkowski 29 sierpnia, 2021 - 10:40am

  Chciałbym zostać fotomodelem jeśli mam na to szanse to będzie moje spełnienie marzeń 🙂

  Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *