Blog

Najnowsze wpisy

Poszukiwani statyści Warszawa

poszukiwani statyści Warszawa

Poszukiwani statyści Warszawa – w jaki sposób zostać statystą?

Poszukiwani statyści Warszawa. Zajęcie statysty stanowi doskonały sposób na zaczęcie pracy w branży filmowej. Tym samym może być to dobra zabawa i możliwość poznania popularnych osobistości z show-biznesu. Jeśli chcesz pracować w tej branży, jest kilka spraw, które musisz wiedzieć, aby odnieść sukces.

Kto to jest statysta filmowy?

Poszukiwani osoby jako statyści z lokalizacji Warszawa – obowiązkiem statysty jest zrobienie tła dla głównego planu zdjęciowego podczas nagrywania spotu reklamowego, filmu czy serialu lub odgrywania scenki teatralnej. Zobaczyłeś niedawno produkcję filmową, w której jest scena pokazująca bohatera przechodzącego przez zatłoczoną ulicę? Jeżeli tak, to zapewne dostrzegłeś, że wokół głównej postaci znajdują się przypadkowi ludzie, sklepikarze, uliczni grajkowie itp. Takie role grają właśnie statyści.

Choć teoretycznie statyści nie są istotni, to tak naprawdę odgrywają oni bardzo szczególną rolę – ich obowiązkiem jest sprawienie wrażenia, by odgrywana scena była naturalna. Jeśli w danym miejscu znajdują się osoby (w zależności od zapotrzebowania mogą być to na przykład uczniowie, studenci, kontrahenci czy goście restauracji), grana scena staje się bardziej prawdziwa.

poszukiwani statyści WarszawaStatysta Warszawa – przygoda czy wyzwanie?

Poszukiwani statyści Warszawa. Praca jako statysta filmowy może być wymagająca i ciężka. Nawet krótkie nagarnia reklamowe, czy pojedyncze scenki w filmie w rzeczywistości są realizowane po kilka godzin. Istotne jest, aby być przygotowanym na długie godziny pracy, zachowując skupienie i utrzymując siłę.

Jednym ze sposobów na koncentrację jest przerwa, kiedy tylko masz możliwość – na zaczerpnięcie świeżego powietrza albo krótki spacer. Ważne jest także, aby być wyspanym (dobry sen to regułą, którą czasem ignorujemy; w rzeczywistości jest on potrzebny, jeśli chcemy być pełni siły) oraz dobrze zmotywowanym. Nie zapominaj również o wartościowym posiłku w trakcie dnia pracy.

poszukiwani statyści WrocławJaki powinien być doskonały statysta?

Poszukiwani statyści z miasta Warszawa i okolic. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od specyfiki zdjęć, a również wymogów reżysera.

Co ważne, kierunkowe wykształcenie nie jest potrzebne. Wręcz przeciwnie – jeśli chcesz zostać statystą, nie staniesz na podeście prestiżowego teatru, by wygłaszać monologi zaczerpnięte ze sztuk szekspirowskich. Statyści to ludzie, którzy pojawiają się na krótką chwilę w spotach reklamowych, programach dokumentalnych i paradokumentalnych, a również filmach oraz serialach telewizyjnych.

Taki stan spraw oznacza, że to nie wykształcenie aktorskie, lecz umiejętność naturalnego zachowania przed obiektywem kamery stanowi jeden z ważniejszych aspektów w pracy statystów (szczególnie tych początkujących).

Niestety, jeśli nie czujesz się naturalnie podczas kręcenia, będzie to widoczne na nagraniu. Najlepszy sposób, aby poczuć się naturalnie przed kamerą, to… po prostu udawać, że jej tam w ogóle nie ma. Udawaj, że po prostu prowadzisz konwersacje z kolegą lub członkiem rodziny i się odpręż.

statyści warszawaStatysta – gdzie poszukiwać pracy w Warszawie?

Poszukiwani epizodyści i statyści z obszaru miasta Warszawa – zapewne wielu z nas marzyło kiedyś o tym, by chcieć zagrać w znanej kinowej produkcji filmowej, najlepiej w głównej roli. Niestety, nie zawsze są takie możliwości. Z drugiej jednak strony na rynku krajowym (między innymi w Warszawie) funkcjonują agencje dla statystów, które zajmują się wyszukiwaniem angaży.

Takie działanie jest ułatwieniem dla osób, które chcą pojawić się w charakterze statystów na nagraniu filmu, serialu czy reklamy telewizyjnej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo łatwa. To pracownicy agencji zajmują się wyszukiwaniem zleceń oraz przedstawiają reżyserowi twarze ze swojego portfolio.

Warto zgłosić się do agencji statystów – aktualnie można to zrobić zdalnie, przesyłając informację na temat wzrostu, wieku i wyglądu, a również aktualne fotografie. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że pierwsze zlecenia współpracy mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem – czasem nawet po kilku tygodniach lub miesiącach. Jeśli jednak decydujesz się na współpracę z profesjonalną agencję statystów, szansa na angaż do filmu wzrasta.

Zgłoszenie się do agencji statystów w Warszawie jest działaniem wygodnym dla osoby, która chce się pojawić na ekranie. Zamiast tracić czas na kontakt z niektórymi reżyserami, miłośnicy kina opiekę fachowców, którzy mają świetne kontakty.

Poszukiwani statyści Warszawa. Chcesz zostać statystą? Skontaktuj się z naszą doświadczoną agencją, która na rynku istnieje już ponad 10 lat.

Statyści Łódź  Statyści do teleturnieju  Agencja modelingu Warszawa  Agencja modeli Warszawa

2 komentarze

  • natalia kraska 1 lutego, 2023 - 7:19pm

    Od przedszkola pragnęłam zostać aktorką , bardzo chciałam grać w filmach co wydawało się nie realne gdyż każdy zwątpił w te marzenie , teraz gdy mam taką szanse postanowiłam wysłać zgłoszenie. Mam na imię Natalia i uwielbiam tańczyć i śpiewać oraz udawać niektórych bohaterów z seriali

    Odpowiedz

  • Magdalena Zontek 10 lutego, 2023 - 8:56pm

    Dzień dobry mam na imię Magda, bardzo interesuję się aktorstwem ,nawet nie pamiętam od kiedy .W przedszkolu uwielbiałam grać w przeróżnych przedstawieniach a w podstawówce uczęszczałam na hur szkolny również jeździłam na kolonie teatralne. Teraz chodzę do artystycznego liceum i uczęszczam na zajęcia teatralne do Teatru. Moim wielkim marzeniem jest zagranie w jakimś filmie chodź by nie wiem co dlatego stwierdziłam ,że może spróbuję.

    Odpowiedz


Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *