Blog

Najnowsze wpisy

Casting modelka

casting modelka

Casting modelka — kariera w modelingu

Casting modelka — nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tysiące, jeśli nie nawet miliony młodych kobiet marzą o sukcesie w modelingu. Niezależnie od tego, czy wynika to z popularności realizacji telewizyjnych takich jak Top Model, czy też długiego zainteresowania dziedziną, z pewnością nie jest to nie do zrealizowania. W teraźniejszych czasach bycie modelką jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej ze względu na to, że kanon urody cały czas się zmienia, projektanci mody i fotografowie decydują się na angażowanie pań o różnorodnych typach wyglądu do określonych zleceń, a dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu zgłosić się jest niebywałe proste — i to bez wychodzenia z domu.

Z wyżej wymienionych powodów w aktualnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na pracę w modelingu. Bardzo często aspektem decydującym jest też zwykła ciekawość — jak dziedzina wygląda od środka, jak w praktyce działają określone projekty i tak dalej. Niezależnie od powodów, przez które jesteś zainteresowana takim rodzajem pracy zawodowej, powinnaś wiedzieć, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

casting modelkaRozmyślasz, jak zostać modelką?

A może bardzo byś tego chciała spróbować swoich sił jako modelka, ale nie jesteś pewna swojego wyglądu czy pewności siebie wysłać portfolio na casting? Nie miej wątpliwości! Niezależnie od tego, jak się prezentujesz, ile masz centymetrów wzrostu, jakie masz włosy czy barwę skóry. Z pewnością znajdziesz angaż dla siebie, oczywiście po uprzednim przejściu castingu. Różnorodność jest aktualnie pożądana, a sukces wręcz czai się za rogiem.

Jakie oczekiwania trzeba spełnić, aby stać się profesjonalną lub pół profesjonalną modelką? Cóż… nieduże! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej agencji modelek Infernal. Musisz uzupełnić wymagane dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, rok urodzenia czy adres miejsca zamieszkania. Potrzebny jest też numer telefonu, żeby się z Tobą sprawnie skontaktować z propozycjami zleceń.

agencja statystów KatowiceW jaki sposób zgłosić na casting jako modelka?

W następnym kroku przechodzimy do ważniejszych szczegółów: mowa tutaj przede wszystkim o Twoich wymiarach na casting, wzroście czy wadze, które będą potrzebne, by oszacować, do jakich przedsięwzięć Twoja osoba w pracy jako modelka będzie odpowiednia. Następnie możesz nieco się nam opisać pod względem cech charakteru, opowiadając o swoich zainteresowaniach czy podzielić się social mediami.

Dużo aspirujących modelek zastanawia się na pewno, jak wygląda opcja doświadczenia. Większość agencji przede wszystkim docenia doświadczenie w sesjach zdjęciowych, spotach reklamowych czy na wybiegach. Nie zawsze jest to warunek wymagany, żeby podjąć z kimś współpracę. Dlatego brak wykształcenia nikogo nie wykreśla.

Ważne jest jeszcze załączenie fotografii. Jakie fotografie są mile widziane? Z pewnością te z dokładnie pokazaną twarzą oraz całą sylwetką. Jeśli chcesz być modelką, powinnaś unikać jednak przesyłania następujących zdjęć:

  • rozmytych i mało wyraźnych,
  • o niskiej rozdzielczości,
  • w okularach przeciwsłonecznych i innych przedmiotach zasłaniających twarz,
  • tzw. selfie w lustrze,
  • z innymi osobami.

agencja modelekRóżne typy wyglądu w branży modelingowej

Aktualnie branża nie skupia się wyłącznie na jednym typie wyglądu, więc jeśli jesteś piękną osobą, która nadaje się jako modelka do występowania w spotach reklamowych czy brania udziału w ciekawych sesjach zdjęciowych, z pewnością powinnaś wysłać aplikacje na casting. Na rynku działa bardzo dużo agencji, jednak nasza agencja modelek Infernal wyróżnia się pod wieloma względami. Przede wszystkim oferujemy bardzo płynne i szybkie rozpoczęcie kariery w modelingu, a także fachowe jej poprowadzenie poprzez oferowanie różnego rodzaju angaży dostosowanych do wizerunku danej modelki.

Czemu warto z nami współpracować — casting modelka?

Czemu warto wysłać portfolio do naszej agencji Infernal? Przede wszystkim bez przerwy trwają poszukiwania nowych osób, a co za tym idzie, nieustanne rozszerzanie oferty dla naszych modelek. W rezultacie możesz liczyć na rozmaite przedsięwzięcia, a więc tym samym niezwykle ciekawe przygody oraz możliwość poznania dziedziny modelingowej czy zdjęciowej od początku, nawiązanie wielu znajomości biznesowych czy zawarcie kontaktów przyjacielskich na całe życie.

Jeśli od dziecka marzyłaś o takiej karierze, wyślij zgłoszenie już teraz! Nie zapomnij o odpowiednich fotografiach i ciekawym opisaniu siebie.

Jak zostać modelką?  Hostessy casting  Casting na modela  Casting na statystów jak wygląda?

1 Komentarz

  • Agnieszka Wichlińska 18 kwietnia, 2023 - 10:16am

    Mam na imię Agnieszka mam 20 lat

    Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *