Blog

Najnowsze wpisy

Jak zostać aktorką?

jak zostać aktorką

Praca w zawodzie aktorki jest marzeniem wielu dziewczyn i kobiet, ale jedynie nielicznym paniom udaje się je spełnić. Zastanawiasz się, jak trafić na deski teatrów czy plan zdjęciowy? Jak stać się twarzą reklamy lub otrzymywać jeszcze inne, równie ciekawe propozycje zawodowe? Każda gwiazda zdobyła sukces idąc nieco inną drogą, ale możemy wskazać kilka określonych kroków. Przeczytaj nasz artykuł i do dowiedz się, jak zostać aktorką.

Praktyka zawodowa – jak zostać aktorką?

Jak zostać aktorką? Rolą aktorki jest granie różnych ról, dlatego na pierwszym miejscu liczy się praktyka zawodowa. Selekcja na studia aktorstwa państwowych uczelni wyższych w Krakowie, Warszawie czy Łodzi jest bardzo ścisła. To oczywiste, że warto podjąć działania dostania się do uczelni wyższej, choćby po to, żeby stanąć przed komisją złożoną z legend aktorskiego świata. Wiesz dokładnie, że samo ukończenie studiów aktorskich nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Wiele gwiazd seriali i filmów nie ma adekwatnego wykształcenia lub kończyło mniej prestiżowe kursy. Liczą się przecież różne czynniki – wygląd, predyspozycje wokalne, talent aktorski, forma fizyczna czy natura, która ułatwia wcielanie się w rozmaite, nawet najtrudniejsze role. Z uwagi na dużą konkurencję trzeba też mieć siłę przebicia oraz poczucie własnej wartości. Kluczowa jest jednak zawodowa praktyka.

Pracę aktorki możesz rozpocząć od najmłodszych lat. Niejedna osoba zaczynała swoją karierę jako dziecko, w szkolnym teatrze lub na dodatkowych warsztatach w gminnych lub osiedlowych domach kultury. Również dla nastolatek, studentek czy dojrzalszych pań nie brakuje miejsc, w których mogą spróbować swoich aktorskich sił.

Praktykę możesz uzyskiwać na najróżniejsze sposoby – grając w teledyskach czy tworząc własne próby w domowych warunkach. Nie ma jednego, idealnego sposobu – trzeba po prostu działać i cały czas rozwijać swoje umiejętności aktorskie.

jak zostać aktorkąCastingi – każda rola daje rozwój

Gdy rozpoczynasz swoją przygodę każda, nawet najdrobniejsza rola rozwija. Jeśli w Twoim rejonie odbywa się casting do filmu, reklamy, serialu czy programu telewizyjnego – choćby na statystów – zgłoś się na casting. Obcowanie z kamerą i planem filmowym jest dobrym doświadczeniem, ponieważ pozwala zobaczyć doświadczenie od środka, jak wygląda cały proces tworzenia filmu.

agencja aktorskaRozwijaj się i dołącz do agencji aktorskiej

Sprawdź ofertę naszej agencji aktorskiej – jesteśmy profesjonalną agencją statystek, hostess, aktorów i modelek.

  • Pośredniczymy w angażu dla epizodystek i aktorek.
  • Ułatwiamy uzyskanie zleceń modelingowych czy dla hostess.
  • Posiadamy ogromne doświadczenie w branży.
  • Dajemy szansę na zdobycie pierwszych kroków w karierze.
  • Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegóły współpracy z nami. Uzyskaj profesjonalne, agencyjne wsparcie w Warszawie i zdobądź role, które zbudują Twoje aktorskie portfolio.

Jak można zostać aktorką – sekret całego sukcesu

Jeszcze jedna sprawa: aktorstwo wymaga świadomości swojego ciała i własnej psychiki. Pracuj nad poznaniem samego siebie i odkryciem, co sprawia Ci w graniu największą przyjemność. Inaczej buduje się karierę, gdy szuka się ról na przykład komediowych niż w przeciwieństwie dramatycznych. A może po prostu uwielbiasz grać i każda rola sprawia Ci taką samą przyjemność? Ćwicząc w kolejnych realizacjach, znajdziesz tą właściwą odpowiedź!

Beata M.  Jak wygląda praca modelki?  Agencja aktorska jak się dostać?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *