Blog

Najnowsze wpisy

Fotomodelki 18 lat

fotomodelki 18 lat

Fotomodelki 18 lat – jak zacząć karierę w modelingu?

Fotomodelki 18 lat – Kendall Jenner, Adriana Lima, Miranda Kerr, Cindy Crowford czy Naomi Campell to niektóre z wielu popularnych fotomodelek, który zaczęły karierę w młodym wieku. Jeśli i Ty masz 18 lat i rozmyślasz, jak wejść do dziedziny i gdzie szukać swoich szans, wiele przydatnych danych, wskazówek i podpowiedzi odszukasz w tym tekście.

18 lat? Najwyższy czas na pracę w branży fotomodelki!

18 lat to nastoletni wiek, jednak właśnie w tym czasie zaczynają się i rozwijają kariery fotomodelek. To z wielu perspektyw idealny czas na start – między innymi z uwagi na witalność fotomodelki 18 lat, a zarazem dojrzałość fizyczną i psychiczną, a również możliwość łączenia pracy z edukacją w trakcie nauki. Ważne jest jednak fachowe poprowadzenie swojej kariery, zaczepienie się w odpowiednim miejscu, trafienie na godne zaufania osoby i szlifowanie kompetencji, a to już wymaga czasu, pracy i dozy szczęścia, któremu można i zdecydowanie warto pomóc.

Zanim jednak zaczniesz podejmować jakiekolwiek kroki, miej na uwadze, że fotomodelka to zawód, w przypadku którego trzeba spełniać niektóre wymagania niezależnie od tego, czy ma się 18, 20, czy 25 lat. Ciężko zaprzeczyć, że istotne są indywidualne predyspozycje – ciekawe rysy twarzy czy zgrabna sylwetka – choć i bez tego w teraźniejszym świecie fotomodelingu można odnieść sukces. Nie zmienia to faktu, że im ciekawiej i piękniej się przedstawiasz, tym na więcej zleceń współprac możesz liczyć.

fotomodelki 18 latJak rozpocząć pracę fotomodelki w wieku 18 lat

Jeśli chcesz pozyskać zatrudnienie, określeni zleceniodawcy powinni móc zobaczyć Cię podczas zlecenia, a to znaczy, że bez zdjęć się nie obędzie. Jasne, że na początku nie masz co liczyć na współpracę z najwybitniejszymi fotografami, jednak w zupełności wystarczą fotografie wykonane przez znajomych specjalizujących się w zdjęciach czy ewentualnie lokalnych fotografów. Czy jednak jesteś odpowiednio przeszkolona do pierwszych sesji zdjęciowych?

Pamiętaj, że wygląd to nie wszystko. W charakterze fotomodelki w wieku 18 lat bardzo ważne znaczenie mają umiejętności pozowania, które trzeba po prostu ćwiczyć. Jak można to zrobić? W wieku 18 lat warto w tym celu:

  • zakupić książkę na ten temat,
  • wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym albo online,
  • podpatrywać fotomodelki pracujące w zawodzie od dłuższego czasu.
  • poradzić się bardziej doświadczonych znajomych, które z praktyki wiedzą, jak dobrze pokazać się przed obiektywem, jeśli oczywiście masz taką możliwość.

fotomodelka pracaPierwsza sesja fotograficzna umówiona, portrety gotowe? O ile jesteś z nich w pełni usatysfakcjonowana, nie poprzestawaj na tym. Szukaj kontaktu z fotografami otwartymi na współpracę na interesujących Cię warunkach. Tym samym pokaż swoje portfolio fotomodelki 18 lat online i na bieżąco je wzbogacaj o nowe fotografie. Możesz wykorzystać w tym celu bezpłatne witryny internetowe dla fotomodelek w wieku od 18 lat lub założyć własną stronę internetową. W zależności od Twoich potrzeb i możliwości skorzystaj z bezpłatnych szablonów i narzędzi. Możesz także wykupić własną domenę (na przykład pod Twoimi imieniem i nazwiskiem) i zleć stworzenie strony.

poszukiwani statyści WarszawaDziałania z agencją fotomodelek? Doskonały wybór!

Portfolio zrobione, pozowanie poprawione i wciąż ćwiczone, więc czas na aktywne działanie. Szukanie płatnych angaży dla fotomodelki w wieku 18 lat. Niestety prawdopodobieństwo, że klienci sami się do Ciebie odezwą z sugestią o współpracę, jest niskie. Dlatego nie pozostaje nic innego jak tylko wzięcie spraw w swoje ręce. Rozpocznij przeglądać branżowe witryny internetowe, ogłoszenia na anonsach z ofertami zatrudnienia czy grupy dla modelek na Facebooku. Być może w ten sposób uda Ci się odszukać pierwszego zleceniodawcę i nawiązać komercyjną współpracę przy jakimś zleceniu.

Jak jeszcze powiększyć swoje szanse na doskonałe rozpoczęcie kariery fotomodelki, mając 18 lat? Zdecydowanie warto nawiązać współpracę z doświadczoną agencją modelingu, której przykładem jest agencja modelek Infernal. Wystarczy wejść na witrynę internetową do zakładki Casting. Uzupełnić formularz aplikacyjny, podając podstawowe dane na swój temat, a następnie oczekiwać na kontakt z naszej strony. Współpraca z naszą agencją znacząco ułatwia poszukiwanie przedsięwzięć dla fotomodelki w wieku 18 lat. Może stanowić pierwszy krok na drodze do udanej kariery w modelingu.

Jak wygląda praca modelki?  Fotomodelki 16 lat  Agencja statystów Katowice  Supermodelki lat 90


Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *