Blog

Najnowsze wpisy

Agencja statystów Gdańsk

agencja statystów Gdańsk

Agencja statystów Gdańsk Infernal – kto może wysłać zgłoszenie?

Statystowanie w filmach, serialach, reklamach i teledyskach jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Można na niej dużo dorobić do własnego budżetu, a sama praca nie jest wcale wymagająca. Początkujący statyści w celu łatwiejszego zdobywania angaży dołączają przede wszystkim do agencji statystów i mają dzięki temu zapewniony stały dopływ zleceń. Nasza agencja statystów Gdańsk szuka kandydatów o różnych cechach.

Agencja statystów Gdańsk – kogo szuka?

Statyści nie spełniają w filmach czy reklamach tak dużej roli, jak profesjonalni aktorzy, więc nie muszą także spełniać restrykcyjnych wymagań. Statystą może zostać oczywiście każdy, bez względu na płeć, wiek, zawód czy umiejętności. W każdej produkcji filmowej potrzebni są inni statyści. Producenci filmowi zatrudniają zarówno dzieci, jak i osoby młode czy seniorów. Osoba na statystę nie musi mieć przebytego doświadczenia ani zdolności aktorskich, gdyż statyści nie dostają w filmach ról mówionych. Statyści tworzą tylko tło wydarzeń – są przypadkowymi ludźmi na ruchliwej ulicy, pacjentami szpitala, w którym nagrywana jest akcja filmu lub gośćmi hotelu, w którym odbywa się dana scena.

agencja statystów GdańskAgencja statystów Gdańsk zrzeszająca statystów nie stawia osobom żadnych wymagań. Statyści nie muszą być osobami fotogenicznymi, jak ma to miejsce w przypadku modeli czy porywającymi, czego wymaga się od aktorów i aktorek. Statystą można stać się  dosłownie w każdym wieku. Dodatkowo agencja statystów Gdańsk podejmuje współpracę zarówno z osobami mającymi już jakieś doświadczenie w statystowaniu, jak i dopiero co zaczynającymi.

Agencja statystów Gdańsk – jak można nawiązać współpracę?

W celu dołączenia do banku twarzy agencji statystów trzeba przejść casting. Na naszej stronie internetowej znajduje się specjalny formularz zgłoszeniowy. Po jego wysłaniu nasi pracownicy agencji sprawdzają zgłoszenie i kontaktują się z zaakceptowanymi kandydatami.

sesja ślubna z modelami w GdańskuJak wygląda współpraca z naszą agencją statystów w Gdańsku?

Po dołączeniu do banku twarzy agencji przyszła osoba statystująca oczekuje na pracę. Nasza agencja statystów z Gdańska współpracuje z producentami odpowiedzialnymi za obsadę filmów, seriali, reklam i innych produkcji, i dokonuje wyboru statystów dla konkretnego przedsięwzięcia lub przedstawia produkcji wizerunek osób, z którymi współpracuje.

Po dostaniu angażu statysta dostaje wszystkie wytyczne dotyczące planu zdjęciowego, w tym termin i adres wydarzenia. Praca na nagraniu może trwać od godziny do kilku czy kilkunastu godzin – w zależności od stopnia trudności poszczególnych scen oraz warunków panujących podczas ujęć.

Statystowanie nie jest co prawda pracą w pełnym wymiarze czasu. Najczęściej to zajęcie dodatkowe dla studentów, osób mających zatrudnienie na etacie lub emerytów. Za dzień filmowy można zarobić do kilkuset złotych, więc takie honorarium na pewno będzie sporym zastrzykiem gotówki w domowym budżecie.

Praca w charakterze statysty zapewnia oczywiście nie tylko dodatkowe dochody, ale też daje szansę poznania znanych aktorów i zobaczenia, jak świat kina i telewizji wygląda z drugiej strony.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w statystowaniu, wyślij swoje zgłoszenie do nas.

Agencja hostess Gdańsk  Agencja fotomodelek  Statyści Warszawa  Agencja statystów i epizodystów Warszawa

2 komentarze

 • Maria Bąkowska 16 czerwca, 2021 - 2:31pm

  Chciałabym popracować jako statysta.
  Od dwóch lat par razy pracowałam jako statysta.
  Mam więcej wolnego czasu.,ponieważ jestem na emeryturze od 4 lat

  Odpowiedz

  • darek2021 16 czerwca, 2021 - 3:17pm

   Zapraszamy do wysłania zgłoszenia do naszej agencji statystów. Formularz zakładka casting.

   Odpowiedz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *