Blog

Najnowsze wpisy

Polskie hostessy

polskie hostessy

Polskie hostessy – jak pracują i jakie kwoty zarabiają?

Praca w zawodzie hostessy zyskuje coraz większa popularność. Młode kobiety chętnie dorabiają sobie w ten sposób na studiach, a wiele traktuje pracę hostessy również jako jedyne źródło utrzymania. Polskie hostessy doceniane są na całym świecie za wygląd, pracowitość, otwartość i umiejętności komunikacyjne.

Polskie hostessy – jak prezentuje się rynek ich pracy?

Z danych raportu przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Komitet Dialogu Społecznego przedstawia się to tak, że zatrudnienie hostess w Polsce odbywa się głównie poprzez agencje hostess i modelek oraz przez media społecznościowe, a głównymi kwestiami branymi pod uwagę w tej dziedzinie jest wiek i wzrost kobiet. Raport podaje, że statystyczna hostessa:

  • ma powyżej 170 cm wzrostu;
  • jest w wieku od 20 do 30 lat;
  • może dostawać honorarium nawet do kilkuset złotych za dzień pracy.

Polskie hostessy biorące udział w raporcie do najkorzystniejszych swoich zalet swojej pracy zaliczyły stosunkowo duże wynagrodzenie, możliwość częstych wyjazdów, poznawanie nowych ciekawych miejsc, a także poprawę samooceny.

polskie hostessyPolskie hostessy – na jakie angaże mogą liczyć?

Zazwyczaj polskie hostessy zajmują się wręczaniem ulotek reklamowych oraz próbek produktów, obsługą serwisu kawowego, kelnerowaniem, pozowaniem do zdjęć, obsługą akcji promocyjnej w supermarketach i opieką nad gośćmi. Nadrzędnym celem pracy hostessy jest pomoc przy sprzedaży. Może być ono realizowane na różne sposoby, zarówno poprzez zapewnianie uczestnikom imprezy napojów i pysznych przekąsek, jak i reklama produktów czy pomoc w odszukaniu odpowiednich miejsc, np. stoisk na targach. Polskie hostessy dostają zlecenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Te doświadczone i odznaczające się nienaganną aparycją mają szanse na zdobycie stałych współprac z ogromnymi firmami.

czym zajmuje się agencja modelekIle zarabiają hostessy?

Honorarium polskiej hostessy jest zależne od jej sposobu pracy, miejsca działania oraz trudności wykonywanych obowiązków. Minimalne płacowe hostessy wynosi kilkanaście złotych za godzinę pracy, ale cześć pań zarabia do tysiąca złotych dziennie. Bardzo wąskie grono może liczyć na honorarium rzędu nawet kilku tysięcy złotych dziennie. Tak spore wynagrodzenia oferujemy we współpracy z luksusowymi markami i przy obsłudze klientów VIP. W zasadzie polskie hostessy mają określoną stawkę godzinową, inną dla każdego zlecenia. Wynagrodzenie może być zależne nie tylko od doświadczenia, ale również od lokalizacji. W Polsce wysokie stawki są w dużych miastach, np. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku czy Krakowie.

Jak można zostać hostessą?

Hostessą może każda młoda dziewczyna spełniająca określone wymagania stawiane przez agencję hostess. Polskie hostessy powinny być przede wszystkim młode i wysokie. Ponadto powinny się cechować nienaganną kulturą osobistą, wyglądem, komunikatywnością i odpornością na stres. Wzrost poniżej 170 cm nie przekreśla jednak szansy na działania z agencją hostess, ale im więcej centymetrów ma dana kandydatka na hostessę, tym lepiej będzie postrzegana przez Agenta.

Jeżeli spełniasz podstawowe wymagania, a dodatkowo uwielbiasz pracę z ludźmi i jesteś gotowa na ciekawe wyzwania, zgłoś się do nas na casting.

Najpiękniejsze polskie fotomodelki  Dlaczego agencja modelek to szansa na karierę dla młodych dziewczyn?  Fotomodelki 16 lat  Statyści Warszawa zarobki  Oferty pracy


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *